| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Udział Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych w projektach prywatyzacyjnych

Udział Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych w projektach prywatyzacyjnych

Adam Leszkiewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa spotkał się z przedstawicielami Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych w celu wymiany poglądów na temat możliwej współpracy resortu przy prowadzonych projektach prywatyzacyjnych.

MSP podaje, że głównym obszarem dyskusji były najważniejsze projekty prywatyzacyjne, w przypadku których resort planuje sprzedaż akcji na rynku regulowanym.

Zaproszeni goście wyrazili swój pogląd co do ogłoszonych zamierzeń prywatyzacyjnych oraz podzielili się pomysłami na usprawnienie współpracy i wzajemnych kontaktów.

To spotkanie wpisuje się w strategię aktywnej komunikacji Ministerstwa Skarbu Państwa z uczestnikami rynku kapitałowego. Do tej pory odbyły się spotkania się reprezentantami funduszy typu Private Equity, domów maklerskich, kancelarii prawnych oraz Otwartych Funduszy Emerytalnych. W najbliższym czasie planowane jest spotkanie z przedstawicielami banków inwestycyjnych.

- Liczymy na współpracę z TFI przy realizowaniu projektów prywatyzacyjnych. Otwarta dyskusja dotycząca wzajemnych oczekiwań z pewnością przyczyni się do lepszego zrozumienia potrzeb zarówno Ministerstwa Skarbu Państwa, jak i Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych – powiedział Adam Leszkiewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa.

MSP/IN

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Konstancja Gierba

Departament Prawa Pracy - kancelaria RK LEGAL

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK