| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Deweloperzy stawiają na rynek nieruchomości komercyjnych

Deweloperzy stawiają na rynek nieruchomości komercyjnych

Rynek nieruchomościach komercyjnych, który po zapaści zaczyna się odradzać kusi inwestorów propozycjami. Deweloperzy mówią o szczególnych okazjach i zwiększonym popycie na centra handlowe, biura czy magazyny.

Jedną z takich firm jest Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SATUS, które poinformowało, że trwają zapisy na fundusz nieruchomości komercyjnych. Zarządzający funduszem widzą szansę na tym rynku, który po zapaści zaczyna się odradzać.

– To najlepszy moment, aby być we właściwym czasie i we właściwym miejscu przy inwestowaniu w nieruchomości komercyjne. Dostrzegamy mnóstwo okazji inwestycyjnych, zwłaszcza na Dolnym Śląsku i na Ścianie Wschodniej. To w tych rejonach, firmy najaktywniej poszukują lokalizacji pod biura, magazyny czy zgłaszają popyt na obecność w ewentualnych regionalnych centrach handlowych – uważa Mariusz Borowiec, prezes TFI SATUS.

Pomysł na działalność funduszu to inwestowanie pozyskanych aktywów w spółki celowe realizujące budowę obiektów komercyjnych. Będą to przede wszystkim centra biurowe, handlowe i hale magazynowe. Fundusz będzie także inwestował w obiekty build to suit na potrzeby konkretnego najemcy.

Horyzont dla pojedynczej inwestycji wyniesie od trzech do pięciu lat. Fundusz został powołany na czas nieokreślony, a kolejne emisje będą przeprowadzane na potrzeby sfinansowania konkretnych projektów inwestycyjnych.

Dla realizacji celów inwestycyjnych tego Funduszu została podjęta współpraca z Deweloperem – spółką Biuro Inwestycji Kapitałowych.

Deweloper wyszukuje, weryfikuje i rekomenduje projekty inwestycyjne, realizuje prace przygotowawcze i wdrożeniowe, komercjalizuje obiekty poprzez poszukiwanie najemców, prowadzi nadzór nad eksploatacją obiektów, poszukuje optymalnego wyjścia z inwestycji. Wymóg nabywania przez dewelopera certyfikatów uprzywilejowanych, których wartość emisji będzie stanowiła 20 proc. wartości emisji wszystkich certyfikatów oraz preferencja dla inwestora finansowego w postaci pierwszeństwa w otrzymaniu przed developerem minimalnej stopy dochodu, stanowi najważniejszy element ograniczenia ryzyka dla inwestorów i uwiarygodnia tym samym rekomendacje, działania i zaangażowanie dewelopera.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Dr Katarzyna Pfeifer - Chomiczewska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK