| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Deweloperzy stawiają na rynek nieruchomości komercyjnych

Deweloperzy stawiają na rynek nieruchomości komercyjnych

Rynek nieruchomościach komercyjnych, który po zapaści zaczyna się odradzać kusi inwestorów propozycjami. Deweloperzy mówią o szczególnych okazjach i zwiększonym popycie na centra handlowe, biura czy magazyny.

Jedną z takich firm jest Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SATUS, które poinformowało, że trwają zapisy na fundusz nieruchomości komercyjnych. Zarządzający funduszem widzą szansę na tym rynku, który po zapaści zaczyna się odradzać.

– To najlepszy moment, aby być we właściwym czasie i we właściwym miejscu przy inwestowaniu w nieruchomości komercyjne. Dostrzegamy mnóstwo okazji inwestycyjnych, zwłaszcza na Dolnym Śląsku i na Ścianie Wschodniej. To w tych rejonach, firmy najaktywniej poszukują lokalizacji pod biura, magazyny czy zgłaszają popyt na obecność w ewentualnych regionalnych centrach handlowych – uważa Mariusz Borowiec, prezes TFI SATUS.

Pomysł na działalność funduszu to inwestowanie pozyskanych aktywów w spółki celowe realizujące budowę obiektów komercyjnych. Będą to przede wszystkim centra biurowe, handlowe i hale magazynowe. Fundusz będzie także inwestował w obiekty build to suit na potrzeby konkretnego najemcy.

Horyzont dla pojedynczej inwestycji wyniesie od trzech do pięciu lat. Fundusz został powołany na czas nieokreślony, a kolejne emisje będą przeprowadzane na potrzeby sfinansowania konkretnych projektów inwestycyjnych.

Dla realizacji celów inwestycyjnych tego Funduszu została podjęta współpraca z Deweloperem – spółką Biuro Inwestycji Kapitałowych.

Deweloper wyszukuje, weryfikuje i rekomenduje projekty inwestycyjne, realizuje prace przygotowawcze i wdrożeniowe, komercjalizuje obiekty poprzez poszukiwanie najemców, prowadzi nadzór nad eksploatacją obiektów, poszukuje optymalnego wyjścia z inwestycji. Wymóg nabywania przez dewelopera certyfikatów uprzywilejowanych, których wartość emisji będzie stanowiła 20 proc. wartości emisji wszystkich certyfikatów oraz preferencja dla inwestora finansowego w postaci pierwszeństwa w otrzymaniu przed developerem minimalnej stopy dochodu, stanowi najważniejszy element ograniczenia ryzyka dla inwestorów i uwiarygodnia tym samym rekomendacje, działania i zaangażowanie dewelopera.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Łodygowska

Prawnik, autorka bloga prawniczego dla kobiet w ciąży i młodych Mam www.matkaprawnik.pl. Specjalizuje się w prawie pracy, opiece okołoporodowej i ubezpieczeniach społecznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK