| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Rząd rozwija polsko-bawarską współpracę gospodarczą

Rząd rozwija polsko-bawarską współpracę gospodarczą

- Polsko-bawarskie rozmowy gospodarcze mają pozytywny wpływ na rozwój naszej współpracy handlowej i inwestycyjnej – powiedział Waldemar Pawlak, minister gospodarki podczas wizyty w Ministerstwie Gospodarki Martina Zeil, ministra gospodarki Bawarii.

Zdaniem wicepremiera Waldemara Pawlaka potrzeby rozwojowe polskiej gospodarki stwarzają nowe możliwości dla zagranicznych partnerów.

- Doceniamy zaangażowanie inwestycyjne firm bawarskich w Polsce, które jest szczególnie cenne ze względu na wysoki poziom rozwoju technologicznego. Wysoko oceniamy także współpracę regionalną na poziomie województw, powiatów, gmin i miast – zaznaczył wiceszef rządu.

Przypomniał ponadto, iż Polska jest także atrakcyjnym partnerem ze względu na wsparcie udzielane inwestorom.

- Oferujemy zagranicznym partnerom preferencyjne warunki prowadzenia działalności. Przykładem takich rozwiązań są Specjalne Strefy Ekonomiczne, gdzie z powodzeniem rozwija się przemysł samochodowy, czy lotniczy – zauważył Waldemar Pawlak.

Szef resortu zachęcał reprezentantów bawarskiego biznesu do zaangażowania się w konkretne projekty inwestycyjne w Polsce.

– Prace przygotowawcze związane z organizację Euro 2012 będą doskonałą okazją do nawiązania współpracy z bawarskimi firmami – dodał.

Strona bawarska zadeklarowała swoją pomoc w tworzeniu nowoczesnej infrastruktury transportowej, w tym m.in. wsparcie w zakresie know-how, prac projektowych oraz wykonawstwa.

Szef bawarskiej delegacji, Martin Zeil wyraził chęć kontynuowania dotychczasowej współpracy między obu krajami.

- Działalność w Polsce prowadzi 2,6 tys. bawarskich przedsiębiorców reprezentujących różne branże, od transportu i budownictwa po energetykę i technikę medyczną. Świadczy to o dużej atrakcyjności Polski jako partnera biznesowego oraz miejsca dla inwestycji zagranicznych – zapewnił.

MG/IN

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Pluta

analityk w Departamencie Analiz TMS Brokers

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK