| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Orange zaostrzy walkę z dłużnikami

Orange zaostrzy walkę z dłużnikami

Polska Telefonia Komórkowa Centertel będzie odzyskiwać należności do niepłacących w terminie klientów m.in. poprzez wpis do Centralnej Ewidencji Dłużników w BIG InfoMonitor.

Ci, którzy trafią na listę dłużników będą mieli problemy z uzyskaniem kredytu, pożyczki, zakupami na raty, zakupem Internetu i innych usług.

Współpraca z biurem sprawi, że klienci, którzy nie wywiązują się z płatności od co najmniej 60 dni, a kwota ich zadłużenia w przypadku konsumentów wynosi minimum 200 zł, w przypadku przedsiębiorców 500 zł - zostaną wpisani do Centralnej Ewidencji Dłużników.

Zanim ich dane zostaną przekazane, otrzymają wezwanie do zapłaty z informacją o zamiarze wpisu i konsekwencjach, jakie się z nim wiążą. To ostatnia szansa na uregulowanie płatności dla wszystkich spóźnialskich i nierzetelnych.

InfoMonitor Biuro Informacji Gospodarczej współpracuje z Biurem Informacji Kredytowej i Związkiem Banków Polskich. Łącznie dysponuje dostępem do ponad 3,2 mln informacji o przeterminowanym zadłużeniu konsumentów i przedsiębiorców.

Znalezienie się na jego liście dłużników sprawi, że o zadłużeniu dowiedzą się wszystkie banki. Z informacji zgromadzonych w Centralnej Ewidencji Dłużników w BIG InfoMonitor oprócz sektora bankowego korzystają firmy pożyczkowe, ubezpieczyciele, firmy leasingowe, dostawcy telewizji kablowej Internetu i mediów, a także inne branże w tym sektor małych i średnich przedsiębiorstw.

Od początku 2009 roku firma udostępniła już ponad 4 mln 620 tys. raportów z informacjami o zadłużeniu konsumentów i przedsiębiorców.

BIG InfoMonitor/IN

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

StukPuk.pl

Jesteśmy grupą młodych ludzi zdrowo stukniętych na punkcie materiałów budowlanych, którzy pewnego dnia wpadli na pomysł, aby pasję i doświadczenie przekuć w sukces.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »