| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Orange zaostrzy walkę z dłużnikami

Orange zaostrzy walkę z dłużnikami

Polska Telefonia Komórkowa Centertel będzie odzyskiwać należności do niepłacących w terminie klientów m.in. poprzez wpis do Centralnej Ewidencji Dłużników w BIG InfoMonitor.

Ci, którzy trafią na listę dłużników będą mieli problemy z uzyskaniem kredytu, pożyczki, zakupami na raty, zakupem Internetu i innych usług.

Współpraca z biurem sprawi, że klienci, którzy nie wywiązują się z płatności od co najmniej 60 dni, a kwota ich zadłużenia w przypadku konsumentów wynosi minimum 200 zł, w przypadku przedsiębiorców 500 zł - zostaną wpisani do Centralnej Ewidencji Dłużników.

Zanim ich dane zostaną przekazane, otrzymają wezwanie do zapłaty z informacją o zamiarze wpisu i konsekwencjach, jakie się z nim wiążą. To ostatnia szansa na uregulowanie płatności dla wszystkich spóźnialskich i nierzetelnych.

InfoMonitor Biuro Informacji Gospodarczej współpracuje z Biurem Informacji Kredytowej i Związkiem Banków Polskich. Łącznie dysponuje dostępem do ponad 3,2 mln informacji o przeterminowanym zadłużeniu konsumentów i przedsiębiorców.

Znalezienie się na jego liście dłużników sprawi, że o zadłużeniu dowiedzą się wszystkie banki. Z informacji zgromadzonych w Centralnej Ewidencji Dłużników w BIG InfoMonitor oprócz sektora bankowego korzystają firmy pożyczkowe, ubezpieczyciele, firmy leasingowe, dostawcy telewizji kablowej Internetu i mediów, a także inne branże w tym sektor małych i średnich przedsiębiorstw.

Od początku 2009 roku firma udostępniła już ponad 4 mln 620 tys. raportów z informacjami o zadłużeniu konsumentów i przedsiębiorców.

BIG InfoMonitor/IN

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Mikołaj Przybył

Doradca podatkowy www.mp-consulting.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK