| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Raty mieszkaniowy będą wyższe

Raty mieszkaniowy będą wyższe

Na rynku mieszkaniowym szykują się podwyżki. Podwyżka dotyczy wszystkich tych, którzy korzystają z pomocy państwa w spłacie kredytów mieszkaniowych lub którzy realizują program rządu pod nazwą Rodzina na swoim.

Od przyszłego roku wszyscy, którzy zaciągnęli kredyty na mieszkanie będą musieli liczyć się z większymi ratami miesięcznych spłat. Zgodnie z Obwieszczeniem Ministerstwa Infrastruktury z dnia 6 listopada 2009 roku w sprawie wysokości normatywu miesięcznych spłat kredytu mieszkaniowego za 1 m2 powierzchni użytkowej lokalu ogłasza się, że wysokość normatywu miesięcznych spłat kredytu mieszkaniowego w 2010 roku wyniesie 3,0 zł za 1 m2 powierzchni użytkowej lokalu.

Ministerstwo Infrastruktury wydając to obwieszczenie działa na podstawie art. 7 ust. 2a ustawy z dnia 30 listopada 1995 r. o pomocy państwa w spłacie niektórych kredytów mieszkaniowych, udzielaniu premii gwarancyjnych oraz refundacji bankom wypłaconych premii gwarancyjnych (Dz. U. z 2003 r. Nr 119, poz. 1115, z późn. zm.).

Do tej pory wysokość normatywu miesięcznych spłat kredytu mieszkaniowego wynosiła w 2009 r. 2,90 zł za 1 m² powierzchni użytkowej lokalu. Tym samym od nowego roku wszyscy którzy zaciągnęli kredyty mieszkaniowe będą musieli liczyć się z większymi ratami miesięcznych spłat.

Podstawa prawna:

Obwieszczenie Ministerstwa Infrastruktury z dnia 6 listopada 2009 r. w sprawie wysokości normatywu miesięcznych spłat kredytu mieszkaniowego za 1 m2 powierzchni użytkowej lokalu ( M. P 2009 Nr 73 poz 919 ).

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

nazwa.pl

Usługodawca w zakresie rejestracji domen i usług hostingowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK