| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Raty mieszkaniowy będą wyższe

Raty mieszkaniowy będą wyższe

Na rynku mieszkaniowym szykują się podwyżki. Podwyżka dotyczy wszystkich tych, którzy korzystają z pomocy państwa w spłacie kredytów mieszkaniowych lub którzy realizują program rządu pod nazwą Rodzina na swoim.

Od przyszłego roku wszyscy, którzy zaciągnęli kredyty na mieszkanie będą musieli liczyć się z większymi ratami miesięcznych spłat. Zgodnie z Obwieszczeniem Ministerstwa Infrastruktury z dnia 6 listopada 2009 roku w sprawie wysokości normatywu miesięcznych spłat kredytu mieszkaniowego za 1 m2 powierzchni użytkowej lokalu ogłasza się, że wysokość normatywu miesięcznych spłat kredytu mieszkaniowego w 2010 roku wyniesie 3,0 zł za 1 m2 powierzchni użytkowej lokalu.

Ministerstwo Infrastruktury wydając to obwieszczenie działa na podstawie art. 7 ust. 2a ustawy z dnia 30 listopada 1995 r. o pomocy państwa w spłacie niektórych kredytów mieszkaniowych, udzielaniu premii gwarancyjnych oraz refundacji bankom wypłaconych premii gwarancyjnych (Dz. U. z 2003 r. Nr 119, poz. 1115, z późn. zm.).

Do tej pory wysokość normatywu miesięcznych spłat kredytu mieszkaniowego wynosiła w 2009 r. 2,90 zł za 1 m² powierzchni użytkowej lokalu. Tym samym od nowego roku wszyscy którzy zaciągnęli kredyty mieszkaniowe będą musieli liczyć się z większymi ratami miesięcznych spłat.

Podstawa prawna:

Obwieszczenie Ministerstwa Infrastruktury z dnia 6 listopada 2009 r. w sprawie wysokości normatywu miesięcznych spłat kredytu mieszkaniowego za 1 m2 powierzchni użytkowej lokalu ( M. P 2009 Nr 73 poz 919 ).

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

INDEPENDENT TAX ADVISERS Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o.

Doradcy podatkowi

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK