| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > ZUS zadba o grupy zawodowe posługujące się swoim głosem

ZUS zadba o grupy zawodowe posługujące się swoim głosem

Praca w radiu, telewizji, czy szkole nierozerwalnie wiąże się z częstymi chorobami narządu głosu. Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) podjął działania chroniące wszystkie grupy zawodowe posługujące się na co dzień swoim głosem.

Choroby narządu głosu należą do najczęściej występujących chorób zawodowych. W głównej mierze dotykają nauczycieli, ale w grupie zagrożonych są także m.in. aktorzy i dziennikarze. Aby przeciwdziałać skutkom tych chorób Zakład Ubezpieczeń Społecznych wspólnie z Instytutem Medycyny Pracy im. prof. Nofera w Łodzi uruchomił program profilaktyki zaburzeń głosu o podłożu zawodowym.

Osoby, które poprzez wykonywanie swojego zawodu zagrożone są chorobą narządu głosu, mogą już dziś skorzystać z cyklu badań profilaktycznych w całości finansowanych przez ZUS.

Można skorzystać m.in. z cyklu badań foniatrycznych (w tym foniatryczne z wykonaniem wideolaryngologii lub stroboskopii oraz badań otolaryngologicznych), a także konsultacji logopedycznych i psychologicznych. Możliwe jest również uzyskanie porady w zakresie właściwej emisji głosu. W oparciu o badania profilaktyczne lekarze określą zasady dalszego postępowania w walce z chorobami narządu głosu.

ZUS zaznacza, że badania w ramach programu profilaktyki i rehabilitacji zaburzeń głosu będą wykonywane przez ośrodki medycyny pracy, m.in. w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Gdańsku, Białymstoku i Bydgoszczy.

ZUS/IN

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Forum Od-nowa

Organizacja non-profit

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK