| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Rozwój gospodarczy poprzez inwestycje w multimedia

Rozwój gospodarczy poprzez inwestycje w multimedia

Ruszają kolejne projekty dotyczące wdrażania nowoczesnych technologii w gospodarce. Zarząd Parku Technologicznego - Miasteczko Multimedialne podpisał umowę na realizację projektu finansowanego w ramach PO Innowacyjna Gospodarka działanie 3.1 - Inicjowanie działalności innowacyjnej, pt. "Inwestycje w Multimedia jako szansa na rozwój innowacji w Polsce (Media 3.0)".

Celem tego projektu jest wspieranie pomysłowych i energicznych ludzi w tworzeniu innowacyjnych, przełomowych i rewolucyjnych technologii, w szczególności animacji i grafiki 3D, Internetu, e-learningu oraz technologii mobilnych oraz telekomunikacji. Realizacja projektu, który ma być sfinalizowany do 30 września 2012 roku pochłonie około 15 mln zł.

Projekt obejmuje m.in. rekrutację spośród wszystkich nadesłanych aplikacji 75 projektów (projekt rozumiany jako koncepcja innowacyjnego przedsięwzięcia zgodnego z charakterem ogłoszonego konkursu, realizowanego przez określoną osobę lub grupę osób) dotyczących inicjowania działalności gospodarczej, specjalistyczne doradztwo oraz mentoring dla osób wchodzących w skład 30 wybranych projektów z zakresu prawa, finansów, marketingu. Wycenę know-how, wybór najlepszych, a także przekazanie wsparcia kapitałowego dla 12 najlepszych projektów (do 200 000 euro na projekt).

Park Technologiczny-Miasteczko Multimedialne zarządzany przez Miasteczko Multimedialne Sp z o.o. obejmuje udziały mniejszościowe w przedsięwzięciu zakładając wyjście z inwestycji do 5 lat od terminu wejścia.


Projekt realizowany w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Klaster Multimediów i Systemów Informacyjnych, Fundacją Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, PKPP Lewiatan i Uniwersytetem Warszawskim.

PKPP Lewiatan/IN  

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Iuridico

Doradztwo Prawne & Tłumaczenia

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK