| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Niższe ratingi papierów wartościowych w USA

Niższe ratingi papierów wartościowych w USA

Blisko 800 instrumentów finansowych o wartości 450 mld USD może otrzymać niższe ratingi po wdrożeniu nowych regulacji prawnych w USA.

Agencja ratingowa Moody's przestrzegła inwestorów przed możliwą degradacja papierów wartościowych o wartości około 450 mld USD. Mowa przede wszystkim o
skomplikowanych instrumentach emitowanych przez banki, tzw. papierach hybrydowych, które zacierały granice miedzy długiem a kapitałem własnym.

Do tej pory Moody's, oceniając ryzyko przyjmował inne założenia niż te forsowane przez nowe regulacje prawne w USA - amerykańskie władze chcą, by hybrydowe instrumenty traktowane były głównie jako kapitał własny, co w razie ewentualnych kłopotów banku przesuwa posiadaczy tych aktywów na dalsze miejsca w kolejce za odzyskaniem kapitału.

Wśród 170 instytucji finansowych zagrożonych obniżeniem ratingu znajdują się m.in. Goldman Sachs, Citigroup i JPMorgan. 60 proc. papierów, które mogą zostać uznane za bardziej ryzykowne, najprawdopodobniej otrzymają rating o trzy (i więcej) stopnie niższy niż obecnie. Spadki na Wall Street pod koniec środowej sesji zmniejszyły się i ostatecznie S&P 500 i DJIA straciły na wartości ok. 0,1 proc.

Lekki wzrost inflacji konsumenckiej w październiku w USA (+0, 2 proc. m/m) wynikał przede wszystkim ze wzrostu cen paliw. Baryłka ropy naftowej kosztuje obecnie na rynkach surowcowych ok. 79 USD, a na stacjach paliwowych w większości stanów płaci się o ponad 50 centów więcej niż przed rokiem.

Pół godziny po rozpoczęciu sesji na GPW indeks WIG20 tracił na wartości blisko 1 proc. i poruszał się w okolicy poziomu 2350 pkt. W ciągu dnia inwestorzy oczekiwać
będą na publikacje kolejnych danych o polskiej gospodarce - po wczorajszych informacjach z rynku pracy, tym razem czas na produkcje przemysłową. Złoty tracił rano na wartości zarówno względem euro i franka (ok. 0,4 proc.), jak i wobec amerykańskiego dolara (ok. 1 proc.).

Z danych makroekonomicznych z zagranicy warto obserwować dynamikę sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii - ekonomiści oczekują wzrostu o 0,5 proc. m/m i o 2,9 proc. r/r, oraz tzw. indeksy wyprzedzające koniunkturę z USA, które według ekspertów po wzroście o 1 proc. przed miesiącem, wyhamowały do ok. +0,4 proc.

reklama

Polecamy artykuły

Ekspert:

Łukasz Wróbel

analityk rynków finansowych

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Rachunkowość Budżetowa764.15 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Treco Inspiracja do sukcesu

Portal dla szkoleniowców

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK