| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > W październiku wzrosła stopa bezrobocia

W październiku wzrosła stopa bezrobocia

Stopa bezrobocia rejestrowanego w październiku 2009 roku wyniosła 11 proc. i w porównaniu do września 2009 roku wzrosła o 0,1 punktu procentowego – podaje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Według danych resortu liczba bezrobotnych w końcu października 2009 roku wyniosła 1 741,9 tys. osób i w porównaniu do końca września 2009 wzrosła o 26 tys. osób (1,5 proc.).

Stopa bezrobocia rejestrowanego (na podstawie liczby pracujących z końca września) wyniosła w październiku tego roku 11 proc. i w porównaniu do września 2009 roku wzrosła o 0,1 punktu procentowego.

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej zaznacza, że wzrost stopy bezrobocia (w granicach od 0,5 punktu do 0,1 punktu) odnotowano w 14-tu województwach. W województwie świętokrzyskim omawiany wskaźnik w porównaniu do poprzedniego miesiąca obniżył się (o 0,1 punktu), a w województwie mazowieckim nie uległ zmianie. Najwyższy wzrost zanotowano w województwie zachodniopomorskim, gdzie stopa zwiększyła się z 14,5 proc. do 15 proc.

Resort podkreśla, że z sygnałów otrzymanych z urzędów pracy wynika, że wzrost liczby bezrobotnych głównie spowodowany był rejestracją osób powracających do bezrobocia, po zakończeniu umów na czas określony. Rejestracją osób po zakończeniu prac sezonowych (m.in. w turystyce, budownictwie, ogrodnictwie, leśnictwie) oraz powrotami do rejestracji po zakończeniu zatrudnienia w ramach aktywnych form przeciwdziałania bezrobociu.

Ministerstwo Pracy dodaje, że w pewnej mierze do wzrostu bezrobocia w omawianym miesiącu przyczynił się również wzrost liczby rejestrujących się osób, powracających po zatrudnieniu za granicą.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Patentowy.com

Kancelaria Prawa Własności Przemysłowej w Krakowie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK