| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Rząd dba o internautów

Rząd dba o internautów

Parlament Europejski i Rada Unii Europejskiej doszły do porozumienia w kwestii pakietu telekomunikacyjnego, a w szczególności postanowień dyrektywy 2002/21/WE, czyli tzw. dyrektywy ramowej – informuje Ministerstwo Infrastruktury.

Resort podaje, że zgodnie z wypracowanym porozumieniem użytkownicy Internetu nie mogą zostać odcięci od sieci bez uprzedniego sprawiedliwego i niezależnego postępowania. Ponadto postępowanie takie musi uwzględniać zasadę domniemania niewinności jak i prawa do wysłuchania osoby lub osób zainteresowanych.

Ministerstwo Infrastruktury podkreśla, że działania podejmowane przez państwa członkowskie dotyczące dostępu użytkowników końcowych do sieci powinny być podejmowane z poszanowaniem postanowień Europejskiej Konwencji Ochrony Praw Człowieka i Podstawowych Wolności oraz zasad prawa wspólnotowego.

Resort zaznacza także, że nowelizacja pakietu telekomunikacyjnego m.in. wzmacnia ochronę konsumenta, zwiększa konkurencję na rynku szerokopasmowym, przyczynia się do polepszenia jakości usług, prowadzi do obniżenia cen i ulepszenia ochrony przed spamem, ułatwia dostęp do Internetu osobom niepełnosprawnym oraz stwarza lepsze warunki do inwestycji w nowe sieci.

Aby Pakiet telekomunikacyjny wszedł w życie, Parlament Europejski i Rada Unii Europejskiej muszą zatwierdzić porozumienie. Spodziewane jest ono przed końcem listopada br. i zakończy dwuletni okres prac nad pakietem telekomunikacyjnym.

MI/IN

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Sebastian Saliński

Ekspert rynku nieruchomości

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK