| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Będą zmiany w ustawie o swobodzie działalności gospodarczej

Będą zmiany w ustawie o swobodzie działalności gospodarczej

Jest propozycja zmian do ustawy o swobodzie działalności gospodarczej – podaje Ministerstwo Gospodarki.

Departament Administrowania Obrotem (DAO) MG przedstawił propozycje zmian do ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, które dotyczą funkcjonowania oddziałów i przedstawicielstw przedsiębiorstw zagranicznych (w szczególności banków i instytucji kredytowych).

Resort zaznacza, że uproszczenie procedur zostanie osiągnięte przede wszystkim poprzez likwidację „podwójnej rejestracji”, tzn. obowiązku uzyskania dodatkowej zgody Komisji Nadzoru Finansowego na wpis do rejestru przedstawicielstw przedsiębiorców zagranicznych.

Poprzez zniesienie obowiązku składania przez przedsiębiorcę oświadczenia o założeniu przedstawicielstwa w procedurze rejestrowej, uściślenie przepisów dotyczących załączników, składanych przez przedsiębiorcę zagranicznego wraz z wnioskiem o wpis do rejestru przedstawicielstw, a także zwolnienie firm, prowadzących jedynie działalność reklamową i promocyjną, z wymogu przeprowadzenia postępowania likwidacyjnego, z zastosowaniem przepisów dotyczących likwidacji spółki z o.o.

Ponadto zmiany zakładają przeniesienie uprawnień do wydawania decyzji o zakazie prowadzenia działalności przez oddział, z ministra właściwego ds. gospodarki na organ prowadzący rejestr oddziałów.

MG/IN

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Poradnia Kanoniczna

Poradnia została założona przez dwóch absolwentów jedynego w Polsce Wydziału Prawa Kanonicznego znajdującego się na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK