| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Rząd powołał strukturę organizacyjną ds. wprowadzenia euro w Polsce

Rząd powołał strukturę organizacyjną ds. wprowadzenia euro w Polsce

Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie powołujące strukturę organizacyjną ds. wprowadzenia wspólnej waluty europejskiej w Polsce.

Ministerstwo Finansów podaje, że według rozporządzenia w sprawie powołania Narodowego Komitetu Koordynacyjnego do Spraw Euro, Rady Koordynacyjnej oraz Międzyinstytucjonalnych Zespołów Roboczych do Spraw Przygotowań do Wprowadzenia Euro przez Rzeczpospolitą Polską, organy te mają zapewnić skuteczne i płynne przeprowadzenie procesu wprowadzenia europejskiej waluty w Polsce.

Resort zaznacza, że organy te mają zapewnić skuteczne i płynne przeprowadzenie procesu wprowadzenia europejskiej waluty w kraju. Z kolei Ludwik Kotecki, pełnomocnik rządu ds. wprowadzenia euro przez Rzeczpospolitą Polską podkreśla, że w pierwszej kolejności zostaną opublikowane Ramy Strategiczne Narodowego Planu Wprowadzenia Euro.

Ministerstwo Finansów informuje także, że w proces przygotowań do przyjęcia wspólnej waluty będzie zaangażowanych ponad 30 instytucji, zarówno należących do administracji publicznej, jak i spoza sektora rządowego.

reklama

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Wydawnictwo Septem

Septem (literatura poradnikowa) - To literatura poradnikowa dla wszystkich - począwszy od pasjonatów odczuwających nieustanny głód wiedzy po wszystkich poszukujących w książce dobrej rady i interesującej rozrywki.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »