| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Przeniesienie konta do innego banku jest łatwiejsze

Przeniesienie konta do innego banku jest łatwiejsze

Od 1 listopada tego roku konsumenci w Unii Europejskiej będą mogli łatwiej przenieść rachunek bieżący do innego banku w swoim państwie członkowskim – informuje serwis prasowy Komisji Europejskiej.

Jest to możliwe dzięki wspólnym zasadom dotyczącym przenoszenia rachunku bankowego do innego banku, przyjętym w ubiegłym roku przez Komitet Europejskiego Sektora Bankowego (EBIC) ( IP/08/1841 ). Krajowe stowarzyszenia bankowe wprowadzają obecnie te zasady w państwach członkowskich.

Jeżeli konsument postanowi przenieść rachunek bieżący do innego banku od teraz nowy bank zapewni mu pomoc w trakcie całej procedury.

Zgodnie z informacjami przedstawionymi Komisji przez Komitet Europejskiego Sektora Bankowego (EBIC) wszystkie krajowe stowarzyszenia bankowe – z wyjątkiem Rumunii – podjęły kroki na rzecz wdrożenia tych samoregulacyjnych zasad w swoich państwach członkowskich.

W Portugalii i w Polsce zasady wejdą w życie z opóźnieniem – odpowiednio o miesiąc i 2 miesiące. Większość krajowych stowarzyszeń bankowych ogłosiła, że ze zmianą rachunku bankowego nie będą wiązały się żadne dodatkowe opłaty dla konsumentów.

Serwis prasowy Komisji Europejskiej zaznacza, że zgodnie ze wspólnymi zasadami dotyczącymi przenoszenia rachunku bankowego do innego banku, przyjętymi przez europejski sektor bankowy w grudniu 2008 roku, jeżeli konsument postanowi zmienić bank, nowy bank będzie stanowił główny punkt kontaktowy i zapewni pomoc w trakcie całej procedury.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Zbigniew Waz

Managing Partner w Leaware - spółce tworzącej aplikacje mobilne i webowe dla klientów na całym świecie.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK