| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Transgraniczne przelewy bankowe w strefie euro

Transgraniczne przelewy bankowe w strefie euro

Od 2 listopada banki umożliwią klientom wykonywanie regularnych płatności z wykorzystaniem systemu polecenia zapłaty SEPA. Oznacza to, iż po raz pierwszy konsumenci i przedsiębiorstwa będą mogli realizować polecenia zapłaty pomiędzy różnymi państwami w strefie euro – podaje serwis prasowy Komisji Europejskiej.

Wsparcie dla systemu będącego inicjatywą sektora bankowego zapewniają nowe przepisy europejskie dotyczące usług płatniczych i płatności transgranicznych, obowiązujące od dnia 1 listopada.

Ich celem jest zagwarantowanie sytuacji, w której polecenia zapłaty SEPA będą realizowane równie łatwo, skutecznie i bezpiecznie, jak polecenia zapłaty realizowane w ramach systemów krajowych, przy czym nie będą od nich droższe. Tysiące banków w strefie euro zgłosiły już akces do nowego systemu.

Charlie McCreevy, komisarz ds. rynku wewnętrznego i usług zaznacza, że jest to kolejny duży krok na drodze do realizacji jednolitego obszaru płatności w euro. Dzięki staraniom sektora finansowego i solidnym podstawom prawnym na poziomie UE polecenia zapłaty można obecnie realizować pomiędzy różnymi państwami strefy euro.Jest to dobra wiadomość dla konsumentów, przedsiębiorstw i całej gospodarki.

Charlie McCreevy dodaje także, że transgraniczne polecenia zapłaty to nowy i niezwykle nowatorski produkt dający wymierne praktyczne korzyści. Komisarz ds. rynku wewnętrznego i usług zachęca również banki, które nie są jeszcze uczestnikami systemu, aby dołączyły do tysięcy placówek bankowych, które już przystąpiły do tego systemu.

reklama

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Aleksandra Tabędzka

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »