| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Firmy wobec kryzysu

Firmy wobec kryzysu

Przedstawiciele firm obecnych na polskim rynku są podzieleni w ocenie wpływu kryzysu na prowadzoną przez nich działalność – wynika z raportu InfoMonitora „Wskaźnik Bezpieczeństwa Działalności Gospodarczej”.

Badaniem zostali objęci pracownicy firm trzech segmentów rynku. Autorzy raportu przeprowadzili 200 wywiadów w grupach dostawców usług finansowych, dostawców usług masowych oraz w grupie przedsiębiorców.

Według danych raportu, który został opublikowany w październiku br. ponad połowa ogółu badanych deklaruje, że firma odczuwa negatywne skutki kryzysu.

Z kolei dla 38 proc. ankietowanych obecna sytuacja gospodarcza nie przyniosła żadnych zmian. Ciekawe jest także to, że dla 6 proc. badanych kryzys przyniósł pozytywne skutki i zwiększył ilość zamówień.

Autorzy raportu zaznaczają, że najdotkliwiej kryzys odczuwają przedsiębiorcy indywidualni – aż 67 proc. przyznaje, że odczuwa jego negatywne skutki. Jednocześnie co trzeci podkreśla, że kryzys nie wpłynął na działalność jego firmy.

Z analizy wynika także, że najlepiej sytuacja wygląda w grupie dostawców usług masowych. Tu ponad połowa badanych deklaruje, że spowolnienie gospodarcze nie pogorszyło sytuacji firmy. I jest to jedyna grupa, wśród której ilość przedstawicieli firm nieodczuwających efektów kryzysu jest większa niż tych, którzy odnotowują straty.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

dr Adrianna Lewandowska, MBA

Założycielka i prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego, doradca rodzin biznesowych, właścicielka firmy doradczej Lewandowska & Partnerzy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK