| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Rząd będzie wspierał polski eksport

Rząd będzie wspierał polski eksport

Program wspierania polskiego eksportu poprzez udzielanie przez Bank Gospodarstwa Krajowego kredytów dla zagranicznych nabywców polskich towarów i usług lub ich banków z ochroną ubezpieczeniową Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych SA, został przedłożony przez ministra finansów.

Centrum Informacji Rządu (CIR) podaje że program ma zwiększyć polski eksport poprzez ułatwienie zagranicznym przedsiębiorcom dostępu do kredytów finansujących zakup naszych towarów i usług.

Będzie to możliwe dzięki wzmocnieniu systemu finansowych instrumentów wspierania eksportu. Szacuje się, że program umożliwi wzrost naszego eksportu w najbliższych latach o 6,6 mld zł, w szczególności w segmencie dóbr inwestycyjnych.

Z kolei Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) będzie z własnych środków udzielał kredytów dla zagranicznych nabywców polskich towarów i usług (kredytów eksportowych) lub ich banków.

CIR podkreśla, że aby zrealizować to zadanie BGK będzie mógł zaciągać kredyty i pożyczki oraz emitować obligacje w kraju i za granicą. Zobowiązania te mogą być gwarantowane przez Skarb Państwa, zgodnie z ustawą z 8 maja 1997 r. o poręczeniach i gwarancjach udzielanych przez Skarb Państwa oraz niektóre osoby prawne.

Kredyty eksportowe, udzielane w ramach programu, będą objęte ubezpieczeniem Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych SA (KUKE SA) w ramach gwarantowanych przez Skarb Państwa ubezpieczeń eksportowych.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Sklep zonazielona.pl

proponuje ekskluzywne, designerskie meble i elementy wystroju wnętrz

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK