| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Firmy zatrudniają coraz więcej specjalistów z Chin

Firmy zatrudniają coraz więcej specjalistów z Chin

Według danych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w I półroczu br. pracą w polskich firmach zainteresowało się ponad 2 tys. obywateli Chin, w tym ok. 350 osób przyjechało w celu realizacji usług eksportowych.

Z danych resortu wynika, że Chińczycy przyjeżdżający do naszego kraju to w większości wyższa kadra kierownicza, eksperci i doradcy oraz wykwalifikowani robotnicy. Najwięcej takich osób pracuje w firmach zlokalizowanych w województwie mazowieckim, pomorskim i wielkopolskim.

Ministerstwo podkreśla, że są to przedsiębiorstwa zatrudniające do kilkunastu pracowników, działające głównie w handlu, budownictwie i przetwórstwie przemysłowym.
Katarzyna Pawełek z firmy konsultingowej K&K Selekt specjalizującej się w prowadzeniu międzynarodowych projektów z dziedziny HR zaznacza, że obserwuje wśród klientów firmy coraz większe zainteresowanie pracownikami z Azji, a szczególnie z Chin.

Patrząc na dane z I półrocza 2009 roku i na dane z tego samego okresu 2008 roku widać, że liczba wydanych zezwoleń na pracę w Polsce dla obywateli z Chin wzrosła w tym roku ponad dwukrotnie.

Katarzyna Pawełek potwierdza tę tendencję. I dodaje, że firmy, które decydują się na współpracę z Chinami, zwłaszcza na zasadzie usługo eksportowej robią to w celu redukcji kosztów, zmniejszenia problemów związanych z rotacją pracowników, a także liczą na pozyskanie wykwalifikowanych i rzetelnych usługobiorców.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Motiveo

Motiveo.pl to nowy sposób na tworzenie współczesnych systemów motywacyjnych dla handlowców. Platforma ta przeznaczona jest dla całego sektora MŚP.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK