| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Rząd wspiera przedsiębiorców dotkniętych kryzysem

Rząd wspiera przedsiębiorców dotkniętych kryzysem

Do tej pory do Terenowych Biur Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych wpłynęło 29 wniosków od przedsiębiorców. Wnioski te opiewają łącznie na kwotę ponad 6,2 mln zł i dotyczą około 3,8 tys. pracowników.

Jolanta Fedak, minister pracy i polityki społecznej podczas posiedzenia Prezydium Trójstronnej Komisji przedstawiła partnerom społecznym informacje na temat zgłoszonych wniosków o pomoc dla przedsiębiorców znajdujących się w trudnej sytuacji ekonomicznej w wyniku kryzysu – podaje resort.

Terenowe Biura Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych do tej pory przyjęły 29 wniosków od przedsiębiorców, które opiewają łącznie na kwotę ponad 6,2 mln zł i dotyczą około 3,8 tys. pracowników.

Minister podkreśliła także, że w tej kwestii resort jest otwarty również na zmiany w ustawie, które miałyby poprawić efektywność jej stosowania.

Jolanta Fedan przypomniała też, że większość z postulatów z przyjętego pakietu antykryzysowego już została zrealizowana, z kolei inne znajdują się na ścieżce legislacyjnej.

Ponadto minister pracy i polityki społecznej podkreśliła, że w zakresie pomocy najuboższym zostały podjęte działania pomocowe – m.in. zwiększenie wysokości świadczenia pielęgnacyjnego, program dożywiania dzieci, wysokość uzgodnionej płacy minimalnej oraz kierowanie środków na aktywizację zawodową w ramach ustawy o promocji zatrudnienia.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

KSP Legal & Tax Advice

Tworzymy rozwiązania dla biznesu. Zespół Doradztwa Podatkowego. Obsługa prawna.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK