| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Firmy prywatne mają więcej miejsc pracy

Firmy prywatne mają więcej miejsc pracy

W pierwszym kwartale tego roku liczba wolnych miejsc pracy w firmach zatrudniających jedną lub więcej osób wyniosła 75,4 tys. Najwięcej ofert pochodziło z sektora prywatnego.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) w okresie od stycznia do kwietnia br. polskie firmy zatrudniające jedną lub więcej osób miały w swojej ofercie 75,4 tys. wolnych miejsc pracy. Z czego ponad 60 proc. ofert pochodziło z dużych i średnich przedsiębiorstw.

Teresa Szulc, główny specjalista GUS podaje, że w pierwszym kwartale tego roku zostało utworzono 151,8 tys. nowych miejsc pracy. A najwięcej wolnych stanowisk - około 80 proc. pochodziło z sektora prywatnego.

Największa liczba ofert była skierowana do osób działających w sektorze przetwórstwa przemysłowego, budownictwa, a także w branży handlowej. Duże szanse w znalezieniu pracy mieli m.in. robotnicy przemysłowi i rzemieślnicy oraz pracownicy z sektora usług i sprzedawcy.

Jednak w porównaniu z końcem czwartego kwartału 2008 roku polski rynek pracy odnotował spadek liczby wolnych miejsc pracy, który wyniósł 19,2 proc.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Kosy

Ekspert, trener, konsultant, wykładowca uniwersytecki. Absolwent Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej. Doradztwem w zarządzaniu zasobami ludzkimi zajmuje się od ponad 15 lat, realizując różnorodne projekty z zakresu HR. Ma za sobą długoletnie doświadczenie zdobyte w międzynarodowych firmach doradczych: Capgemini Ernst & Young, SHL Ireland, Hudson Global Resources, PWC. Zrealizował różnorodne projekty dla wiodących organizacji działających w Polsce, Irlandii, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii (m.in. Accenture, Aer Rianta, AIB, Bank of Ireland, Dairygold, Lafarge, Oriflame, Sulzer, Ulster Bank). Autor artykułów publikowanych w Serwis HR, Personel i Zarządzanie oraz Rzeczpospolitej, a także pozycji naukowych i książkowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK