| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Wiadomości

Kto zmieni stawkę VAT w kasie fiskalnej

Aktualizacja: 02.12.2010

Przepisy podatkowe nie precyzują kto jest uprawniony do zmiany stawek VAT w kasie fiskalnej. Przedsiębiorca - podatnik, a może serwisant? »

Polskie ciepłownictwo może mieć ciepło

Aktualizacja: 02.12.2010

Polski przemysł może ponieść duże straty jeżeli Komisja Europejska nie wprowadzi tzw. odrębnych benchmarków dla gazu ziemnego, ropy oraz węgla kamiennego. Przyjęcie rozwiązań promowanych przez inne państwa może doprowadzić do dramatycznego osłabienia polskiego rynku energochłonnego względem pozostałych. »

Zmiany w systemie oceny zgodności

Aktualizacja: 01.12.2010

Rada Ministrów przyjęła 30 listopada 2010 r. ustawę o zmianie ustawy o systemie oceny zgodności. Zmiany mają na celu wyeliminowanie z rynku wyrobów niebezpiecznych lub niezgodnych z unijnym prawem. Dodatkowo poprawie ma ulec bezpieczeństwo użytkowników i konsumentów wyrobów przemysłowych. »

Gospodarka przyspiesza

Aktualizacja: 01.12.2010

GUS podał w trzecim kwartale br. PKB wzrósł o 4,2 proc., w drugim kwartale o 3,5 proc., a po trzech kwartałach PKB był wyższy o 3,6 proc. Dane statystyczne nie pozostawiają wątpliwości - gospodarka przyspiesza. »

PKB lepsze od oczekiwań

Aktualizacja: 30.11.2010

Wczoraj wieczorem notowania EUR/USD spadły w okolice w okolice 1,3063. To pomogło złotemu odrobić w niewielkim stopniu straty. Nie bez znaczenia dla spekulantów pozostaje wypowiedź wiceministra finansów Dominika Radziwiłła. Powtórzył on poniedziałkowe deklaracje resortu finansów, który jest skłonny wymienić część z posiadanych na rynku 5,6 mld EUR. »

Zakładając działalność otrzymasz wsparcie

Aktualizacja: 30.11.2010

Rozpoczęcie działalności to ten moment w życiu przedsiębiorcy, kiedy wymaga on szczególnej opieki ze strony państwa - wynika z wypowiedzi wiceministra gospodarki Dariusza Bogdana poczynionych na konferencji PARP nt. kierunków i ofert pomocy dla firm. Spotkanie odbyło się 26 listopada 2010 r. »

Przedsiębiorcy odśnieżą dachy

Aktualizacja: 30.11.2010

Zgodnie z przepisami prawa budowlanego śnieg i lód zgromadzony na dachu budynku powinien być usunięty przez właściciela lub zarządcę obiektu budowlanego. Niewywiązanie się z obowiązku usuwania śniegu i lodu grozi karą grzywny. »

Nastroje na giełdach jeszcze nie opadły

Aktualizacja: 29.11.2010

W piątek inwestorami targały silne emocje, a atmosfera była na tyle napięta, że można porównać ją do czasów kryzysu greckiego. Sytuację powinien uspokoić fakt, że przedstawiciele Francji i Niemiec doszli do konsensusu w sprawie metod walki z kryzysem w strefie euro. »

Zielona energia nadal dotowana

Aktualizacja: 29.11.2010

Dotacje na zieloną energię nie będą ograniczone, a wsparcie dla energetyki wiatrowej zlikwidowane. Resort gospodarki zapowiada funkcjonowanie systemów pomocowych co najmniej do czasu realizacji celów z zakresu energii ze źródeł odnawialnych wyznaczonych na 2020 r. »

Popyt na energię poszybuje w górę

Aktualizacja: 29.11.2010

22 listopada 2010 r. odbyła się w Warszawie już po raz piąty prezentacja raportu World Energy Outlook Międzynarodowej Agencji Energetycznej. Eksperci MAE zapowiedzieli wzrost światowego popytu na energię pierwotną o 36%. Co to oznacza dla polskich firm? »

Przewoźników czekają zmiany

Aktualizacja: 26.11.2010

Od 4 grudnia 2011 roku rynek przewozowy czekają rewolucyjne zmiany związane z regulacjami unijnymi. Przedsiębiorcy obawiają się, że niezbędne polskie przepisy będą przygotowane na ostatnią chwilę. »

Eksport staje na nogi

Aktualizacja: 26.11.2010

Eksport znajduje się w trudnym okresie wychodzenia z kryzysu i potrzebuje promocji - wynika z debaty, która odbyła się podczas VIII Kongresu Eksporterów Polskich, 25 listopada 2010 r. w Warszawie. »

Od 2011 roku NIP tylko dla firm

Aktualizacja: 23.11.2010

Ministerstwo Finansów od pewnego czasu zapowiada likwidację obowiązku posiadania Numeru Identyfikacji Podatkowej (NIP) dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej i niepłacących VAT. Zamiast NIP posługiwalibyśmy się numerem PESEL. Zmiana ta miałaby wejść w życie w 2011 roku. »

Dzisiaj poznamy dane na temat sprzedaży i stopy bezrobocia w Polsce

Aktualizacja: 25.11.2010

Złoty zaczął wolniej tracić na wartości. Kurs USD/PLN nie pokonał psychologicznej bariery 3,0000, zaś istotny opór 3,9850 powstrzymał zwyżkę EUR/PLN. Ta ostatnia para walutowa usiłowała w środę powrócić do kanału spadkowego, który obserwowaliśmy przez niemal cztery miesiące. »

Problemy firm rozwiązane częściowo

Aktualizacja: 25.11.2010

W przyjętym przez rząd 23 listopada br. pakiecie ustaw deregulacyjnych  brakuje zmian odnoszących się do ważnych dla firm przepisów. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

ŻAKIEWICZ ADWOKACI Kancelaria Prawa Karnego i Gospodarczego Sp. k.

Ekspert prawa karnego, karno-skarbowego oraz procedury karnej

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK