| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Łatwiej o kredyt technologiczny dla firm

Aktualizacja: 11.04.2011

Nawet 1 mln euro na zakup i wdrożenie nowoczesnych technologii mogą otrzymać przedsiębiorcy. Ułatwienia w pozyskiwaniu środków w formie tzw. kredytu technologicznego wprowadza nowelizacja ustawy o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej. Prezydent podpisał ją 7 kwietnia br. »

Ważą się losy amerykańskiej administracji

Aktualizacja: 08.04.2011

Wczoraj wieczorem w Białym Domu miało miejsce specjalne posiedzenie, podczas którego powinny zapaść konkretne decyzje w kwestii budżetu USA na bieżący rok. Niestety Demokratom i Republikanom nie udało się dojść do żadnego konsensusu. Obradujących nie był w stanie pogodzić nawet prezydent Obama. »

Ile cukru można kupić za minimalną godzinową stawkę płacy w 2011 roku?

Aktualizacja: 08.04.2011

W ostatnich tygodniach marca 2011 roku ceny cukru zaczęły szybko rosnąć. Zobaczmy więc ile cukru można nabyć za wynagrodzenie minimalne (1 386 PLN). Przy obecnej cenie 1 kg cukru – około 5,50 zł, za godzinową stawkę można kupić 1,50 kg tego cennego dzisiaj produktu. »

Firmy zażądają jednolitych interpretacji?

Aktualizacja: 08.04.2011

W ramach pakietu deregulacyjnego Ministerstwo Gospodarki proponuje, aby obywatele i przedsiębiorcy mogli występować do Ministra Finansów o zmianę indywidualnej interpretacji przepisów podatkowych. Izby skarbowe na analogiczne pytania podatników udzielają sprzecznych odpowiedzi. »

Ukraina wpuści polskie urządzenia chłodnicze

Aktualizacja: 08.04.2011

Ukraina zakończyła postępowanie ochronne przed nadmiernym importem urządzeń chłodzących i zamrażających z Unii Europejskiej. Sprawa dotyczy m.in. polskich przedsiębiorców. »

Portugalia przyjmie pakiet pomocowy

Aktualizacja: 07.04.2011

W środę kurs eurodolara złamał opór na poziomie 1,4280. Rynki zbagatelizowały problemy finansowe Europy. Motywem ich działania były oczekiwania, związane z podwyżkami stóp procentowych w strefie euro oraz rezygnacja z podwyżek w USA. »

Polskie firmy za prąd płacą za dużo

Aktualizacja: 07.04.2011

Polska została upomniana przez Komisję Europejską, że obowiązujące zasady regulacji cen dla odbiorców końcowych energii nie spełniają wymogów europejskiego prawa oraz utrudniają konsumentom dostęp do najlepszej oferty na rynku. »

Do 30 kwietnia sprawdzisz dane przekazywane do ZUS

Aktualizacja: 07.04.2011

Do 30 kwietnia 2011 r. płatnik składek zobowiązany jest dokonać sprawdzenia prawidłowości danych zawartych w przekazanych do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych imiennych raportach miesięcznych za rok 2010. Sprawdź, czy Twoja firma już to zrobiła. »

Czwartkowa sesja ECB tematem dnia

Aktualizacja: 06.04.2011

Pozycja Portugalii staje się coraz bardziej niepewna. Wczoraj rating tego kraju obniżyła agencja Moody’s, przy czym nie jest ona odosobniona w swoich działaniach. Inwestorzy pozbywają się portugalskich obligacji, a rentowności 10-latek bliskie są przekroczenia 9 proc. Financial Times roznosi plotki, jakoby Lizbona znajdowała się w trakcie tajnych pertraktacji, dotyczących pomocy finansowej. Euro nie reaguje na problemy krajów PIIGS. »

Nianię państwo ubezpieczy, ale od października

Aktualizacja: 06.04.2011

Przepisy ustawy żłobkowej weszły w życie 4 kwietnia br. Zainteresowani zatrudnieniem niani powinni jednak pamiętać, że regulacje dotyczące ubezpieczenia społecznego opiekunek zaczną obowiązywać dopiero od 1 października 2011. »

Wzrost gospodarczy wyrównany

Aktualizacja: 06.04.2011

Wzrost gospodarczy wyrównał w bieżącym roku tempo, a dynamika sprzedaży ustabilizowała się. Dla firm oznacza to lepsze perspektywy rozwoju i możliwość rozpoczęcia inwestycji. »

Rynek jest przygotowany na podwyżkę stóp o 25 pb

Aktualizacja: 05.04.2011

W poniedziałek pierwszy raz od sześciu dni dolar zdołał symbolicznie umocnić się względem euro. Na otwarciu znajdował się na poziomie 1,4225 i zwiększył swoją wartość względem euro zaledwie o 8 pipsów. W pierwszy dzień tygodnia notowania przebiegały spokojnie, ponieważ zabrakło publikacji makroekonomicznych, które inwestorzy uznaliby za istotne. »

CEIDG-1, czyli nowy formularz dla firm

Aktualizacja: 05.04.2011

Wraz z 1 lipca br. przedsiębiorców obejmie obowiązek rejestracji w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Ministerstwo Gospodarki opublikowało projekt wykorzystywanego w tym celu formularza CEIDG-1. »

Pieniądze na rehabilitację niepełnosprawnych mogą nie trafić do firm

Aktualizacja: 05.04.2011

W przyszłym roku pracodawcy zatrudniający osoby niepełnosprawne mogą stracić wsparcie finansowe PFRON. Wdrożenie przepisów ustawy o finansach publicznych może doprowadzić do zmian w funkcjonowaniu systemu wsparcia osób niepełnosprawnych. »

Eurodolar coraz bliżej naruszenia szczytu z listopada 2010 r.

Aktualizacja: 04.04.2011

W piątek najwięcej uwagi inwestorzy poświęcili danym na temat amerykańskiego rynku pracy. Odnotowano zwiększenie liczby etatów w sektorze pozarolniczym o 216 tys., podczas gdy oczekiwano wzrostu na poziomie 190 tys. W marcu Amerykanom udało się również obniżyć stopę bezrobocia do 8,8 proc. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Stanisław Trzeciak

Radca prawny (prawo Białorusi), aplikant radcowski OIRP Lublin

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK