| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Redukcja obowiązków dla firm? Nieustanna

Aktualizacja: 15.04.2011

Ministerstwo Gospodarki przygotowało propozycje zmian w obowiązkach ciążących na przedsiębiorcach. – Nie ustajemy w wysiłkach redukcji obowiązków informacyjnych oraz ograniczania barier dla przedsiębiorców i obywateli. Chcemy, aby korzystne dla firm zmiany zostały uchwalone jeszcze w tej kadencji Sejmu – deklaruje minister gospodarki Waldemar Pawlak. »

Małe firmy odkładają inwestycje

Aktualizacja: 15.04.2011

W marcu br. wzrosły kredyty i depozyty firm - podał NBP. Przedsiębiorcy nadal odkładają inwestycje i stronią od ryzyka. »

Wzrost WIBOR-u wydaje się nie do uniknięcia

Aktualizacja: 14.04.2011

Dzisiaj, podobnie jak wczoraj, decyzje inwestorów uwarunkowane są wiadomościami, dotyczącymi inflacji. W środę koreański bank centralny przedstawił wyższą prognozę tego wskaźnika, przewidującą, że ceny wzrosną o 3,9%, podczas kiedy wcześniej oczekiwano wzrostu rzędu 3,5%. »

Baca do kicia za oscypki

Aktualizacja: 14.04.2011

Na karę 6 miesięcy więzienia - w zawieszeniu na 2 lata - skazał Sąd Rejonowy w Nowym Targu bacę Wojciecha Gromadę z Zębu za produkcję oscypka bez wymaganego certyfikatu - poinformowała Kronika TVP Kraków. »

Inflacja zaszkodzi firmom transportowym?

Aktualizacja: 14.04.2011

Ceny dóbr i usług konsumpcyjnych w marcu 2011 r. zaskoczyły analityków. Wzrosły o 0,9 proc. w stosunku do poprzedzającego miesiąca. W porównaniu z marcem 2010 r. były wyższe o 4,3 proc.- wynika z szacunków GUS. Wysoka inflacja spowodowała także wzrost cen w branży transportowej. »

Unia pomoże małym firmom

Aktualizacja: 14.04.2011

Komisja Europejska powróciła do pomysłu Jednolitego Rynku. Zakończenie projektu znacznie uprości spółkom z Polski i z innych państw członkowskich prowadzenie działalności na terenie całej Unii. »

Londyński Citigroup warty przeszło 1 mld funtów

Aktualizacja: 13.04.2011

W poniedziałek Międzynarodowy Fundusz Walutowy obniżył prognozy wzrostu gospodarczego w 2011 r. dla USA, wczoraj możliwość podobnego posunięcia sugerowali członkowie Międzynarodowej Agencji Energii. Nadal są oni zdania, że popyt na ropę naftową zwiększy się w tym roku, ale jednocześnie alarmowali, że ceny powyżej 100 USD za baryłkę są szkodliwe dla globalnej koniunktury. »

Od 1 lipca firmę zarejestrujesz przez Internet

Aktualizacja: 13.04.2011

- Od 1 lipca 2011 r. każdy przedsiębiorca będzie mógł zarejestrować swoją firmę przez Internet posługując się formularzem Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) – zapowiada Ministerstwo Gospodarki.  Rewolucja w procesie zakładania działalności gospodarczej wynika z nowelizacji ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. »

Kłopotliwa zasada konkurencyjności w PO KL

Aktualizacja: 13.04.2011

Beneficjenci narzekają na zasadę konkurencyjności już od momentu jej wprowadzenia. Czy doprecyzowanie przepisów nakładające dodatkowe obowiązki na beneficjentów rozwiąże problem? »

Stagnacja w irlandzkim budownictwie od prawie czterech lat

Aktualizacja: 12.04.2011

Międzynarodowy Fundusz Walutowy obniżył prognozy dla gospodarki Stanów Zjednoczonych na rok 2011. Trudno zbagatelizować wymiar symboliczny tej decyzji, chociaż nie ma ona dużego przełożenia na praktykę. Zdaniem specjalistów z MFW wzrost gospodarczy USA wyniesie 2,8%, podczas kiedy jeszcze w styczniu spodziewano się 3%. »

Młody rolnik od 26 kwietnia

Aktualizacja: 12.04.2011

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła termin przyjmowania wniosków o przyznanie pomocy z działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom". Będzie to okres od 26 kwietnia do 24 czerwca 2011r. »

Ile środków unijnych już wykorzystaliśmy?

Aktualizacja: 12.04.2011

Od początku uruchomienia programów unijnych wykorzystaliśmy już ponad połowę środków. Oznacza, to że fundusze stopniowo się wyczerpują. Ilu beneficjentów sięgnęło dotychczas po dotacje? »

W marcu spadło bezrobocie

Aktualizacja: 11.04.2011

Bezrobocie rejestrowane w marcu zmniejszyło się w stosunku do lutego 2011 r. o 0,1 pkt proc. i wyniosło 13,1%. Spadek stopy bezrobocia odnotowano w 11 województwach, przy czym najsilniejszy w opolskim (o 0,4 punktu), w trzech województwach bezrobocie utrzymało się na tym samym poziomie, a w łódzkim i mazowieckim minimalnie (o 0,1 punktu) wzrosło. Najniższa stopa bezrobocia była w województwie wielkopolskim (9,8%), a najwyższa w warmińsko-mazurskim (21,4%). »

Początek tygodnia na rynkach bez rewolucji

Aktualizacja: 11.04.2011

W piątek w dalszym ciągu wspólna waluta umacniała się. Notowania eurodolara pod koniec tygodnia osiągnęły wartość 1,4487. Dzisiaj, podczas sesji azjatyckiej, kurs EUR/USD uplasował się w przedziale 1,4440-1,4480. »

Narzucanie cen przez dostawcę to nieuczciwa praktyka

Aktualizacja: 11.04.2011

Praktyki ograniczające konkurencję są zakazane przez prawo antymonopolowe. Istnieją jednak pewne wyjątki. O tym, czy m.in. narzucanie cen przez dostawcę to nieuczciwa praktyka dyskutowano w ramach Środkowoeuropejskiej Inicjatywy Współpracy Organów ds. Konkurencji (CECI) »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Rachelski i Wspólnicy Kancelaria Prawna

Uwalniamy od problemów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK