| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Redukcja obowiązków dla firm? Nieustanna

Aktualizacja: 15.04.2011

Ministerstwo Gospodarki przygotowało propozycje zmian w obowiązkach ciążących na przedsiębiorcach. – Nie ustajemy w wysiłkach redukcji obowiązków informacyjnych oraz ograniczania barier dla przedsiębiorców i obywateli. Chcemy, aby korzystne dla firm zmiany zostały uchwalone jeszcze w tej kadencji Sejmu – deklaruje minister gospodarki Waldemar Pawlak. »

Małe firmy odkładają inwestycje

Aktualizacja: 15.04.2011

W marcu br. wzrosły kredyty i depozyty firm - podał NBP. Przedsiębiorcy nadal odkładają inwestycje i stronią od ryzyka. »

Wzrost WIBOR-u wydaje się nie do uniknięcia

Aktualizacja: 14.04.2011

Dzisiaj, podobnie jak wczoraj, decyzje inwestorów uwarunkowane są wiadomościami, dotyczącymi inflacji. W środę koreański bank centralny przedstawił wyższą prognozę tego wskaźnika, przewidującą, że ceny wzrosną o 3,9%, podczas kiedy wcześniej oczekiwano wzrostu rzędu 3,5%. »

Baca do kicia za oscypki

Aktualizacja: 14.04.2011

Na karę 6 miesięcy więzienia - w zawieszeniu na 2 lata - skazał Sąd Rejonowy w Nowym Targu bacę Wojciecha Gromadę z Zębu za produkcję oscypka bez wymaganego certyfikatu - poinformowała Kronika TVP Kraków. »

Inflacja zaszkodzi firmom transportowym?

Aktualizacja: 14.04.2011

Ceny dóbr i usług konsumpcyjnych w marcu 2011 r. zaskoczyły analityków. Wzrosły o 0,9 proc. w stosunku do poprzedzającego miesiąca. W porównaniu z marcem 2010 r. były wyższe o 4,3 proc.- wynika z szacunków GUS. Wysoka inflacja spowodowała także wzrost cen w branży transportowej. »

Unia pomoże małym firmom

Aktualizacja: 14.04.2011

Komisja Europejska powróciła do pomysłu Jednolitego Rynku. Zakończenie projektu znacznie uprości spółkom z Polski i z innych państw członkowskich prowadzenie działalności na terenie całej Unii. »

Londyński Citigroup warty przeszło 1 mld funtów

Aktualizacja: 13.04.2011

W poniedziałek Międzynarodowy Fundusz Walutowy obniżył prognozy wzrostu gospodarczego w 2011 r. dla USA, wczoraj możliwość podobnego posunięcia sugerowali członkowie Międzynarodowej Agencji Energii. Nadal są oni zdania, że popyt na ropę naftową zwiększy się w tym roku, ale jednocześnie alarmowali, że ceny powyżej 100 USD za baryłkę są szkodliwe dla globalnej koniunktury. »

Od 1 lipca firmę zarejestrujesz przez Internet

Aktualizacja: 13.04.2011

- Od 1 lipca 2011 r. każdy przedsiębiorca będzie mógł zarejestrować swoją firmę przez Internet posługując się formularzem Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) – zapowiada Ministerstwo Gospodarki.  Rewolucja w procesie zakładania działalności gospodarczej wynika z nowelizacji ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. »

Kłopotliwa zasada konkurencyjności w PO KL

Aktualizacja: 13.04.2011

Beneficjenci narzekają na zasadę konkurencyjności już od momentu jej wprowadzenia. Czy doprecyzowanie przepisów nakładające dodatkowe obowiązki na beneficjentów rozwiąże problem? »

Stagnacja w irlandzkim budownictwie od prawie czterech lat

Aktualizacja: 12.04.2011

Międzynarodowy Fundusz Walutowy obniżył prognozy dla gospodarki Stanów Zjednoczonych na rok 2011. Trudno zbagatelizować wymiar symboliczny tej decyzji, chociaż nie ma ona dużego przełożenia na praktykę. Zdaniem specjalistów z MFW wzrost gospodarczy USA wyniesie 2,8%, podczas kiedy jeszcze w styczniu spodziewano się 3%. »

Młody rolnik od 26 kwietnia

Aktualizacja: 12.04.2011

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła termin przyjmowania wniosków o przyznanie pomocy z działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom". Będzie to okres od 26 kwietnia do 24 czerwca 2011r. »

Ile środków unijnych już wykorzystaliśmy?

Aktualizacja: 12.04.2011

Od początku uruchomienia programów unijnych wykorzystaliśmy już ponad połowę środków. Oznacza, to że fundusze stopniowo się wyczerpują. Ilu beneficjentów sięgnęło dotychczas po dotacje? »

W marcu spadło bezrobocie

Aktualizacja: 11.04.2011

Bezrobocie rejestrowane w marcu zmniejszyło się w stosunku do lutego 2011 r. o 0,1 pkt proc. i wyniosło 13,1%. Spadek stopy bezrobocia odnotowano w 11 województwach, przy czym najsilniejszy w opolskim (o 0,4 punktu), w trzech województwach bezrobocie utrzymało się na tym samym poziomie, a w łódzkim i mazowieckim minimalnie (o 0,1 punktu) wzrosło. Najniższa stopa bezrobocia była w województwie wielkopolskim (9,8%), a najwyższa w warmińsko-mazurskim (21,4%). »

Początek tygodnia na rynkach bez rewolucji

Aktualizacja: 11.04.2011

W piątek w dalszym ciągu wspólna waluta umacniała się. Notowania eurodolara pod koniec tygodnia osiągnęły wartość 1,4487. Dzisiaj, podczas sesji azjatyckiej, kurs EUR/USD uplasował się w przedziale 1,4440-1,4480. »

Narzucanie cen przez dostawcę to nieuczciwa praktyka

Aktualizacja: 11.04.2011

Praktyki ograniczające konkurencję są zakazane przez prawo antymonopolowe. Istnieją jednak pewne wyjątki. O tym, czy m.in. narzucanie cen przez dostawcę to nieuczciwa praktyka dyskutowano w ramach Środkowoeuropejskiej Inicjatywy Współpracy Organów ds. Konkurencji (CECI) »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń

Stowarzyszenie polskich producentów materiałów do wykonywania systemów ociepleń ścian zewnętrznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »