| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Inwestycje zagraniczne najlepiej w Polsce

Aktualizacja: 20.06.2011

Polska zajęła trzecie miejsce w rankingu liczby miejsc pracy stworzonych dzięki bezpośrednim inwestycjom zagranicznym, przygotowanym przez Ernst & Young. Czy inwestycje zagraniczne można określić mianem atutów polskiej gospodarki? »

Inflacja pożera zyski

Aktualizacja: 17.06.2011

Inflacja w maju wzrosła w porównaniu do ubiegłego roku o 5%. Wysoka inflacja oznacza wzrost sprzedaży w branżach dóbr trwałych. Czy inflacja pożera też zyski? »

Firmy płacą mniej

Aktualizacja: 17.06.2011

Przeciętne wynagrodzenie w firmach osiągnęło 3 483,99 zł i spadło o 3,2 proc. w stosunku do kwietnia. Firmy płacą mniej. »

Nie ma efektu drugiej rundy

Aktualizacja: 17.06.2011

Dane z maja, informujące o wysokości płac i zatrudnieniu, rozwiały wątpliwości, związane z ewentualnym wystąpieniem efektu drugiej rundy w strefie euro. Wyższe ceny dóbr konsumpcyjnych mogłyby rzutować na żądania płacowe, wspierać konsumpcję i w ten sposób wzmacniać presję inflacyjną. »

Kredyt i pożyczka nie wyprze dotacji

Aktualizacja: 16.06.2011

Po 2013 roku kredyt nie zastąpi dotacji dla przedsiębiorstw. Pomimo niższego oprocentowania unijnych pożyczek i poręczeń, dotacje nadal będą stanowiły silny bodziec wzrostu konkurencyjności różnych branż. »

Gorąca atmosfera w Grecki i na rynkach

Aktualizacja: 16.06.2011

W środę temperatura wzrosła. Wyż atmosferyczny znad Grecji i „upalne” nastroje przełożyły się na wzrost ciśnienia inwestorów. Nie udało się dojść do porozumienia w kwestii pomocy finansowej dla Aten, w rezultacie indeksy i kurs eurodolara poszły w dół. »

Bez firm szkoły nie będą uczyć

Aktualizacja: 16.06.2011

Współpraca szkolnictwa zawodowego z pracodawcami może być sposobem na niedostosowanie kwalifikacji absolwentów do wymagań stawianych przez pracodawców. »

Polski eksport hamuje

Aktualizacja: 15.06.2011

W ciągu pierwszych czterech miesięcy br. deficyt w handlu zagranicznym wyniósł 3,3 mld euro, wobec 3,7 mld euro w roku ubiegłym. Eksport wzrósł o 14,8 proc., zaś import o 12,4 proc. - podał GUS. »

Polska Prezydencja: lepsze prawo na wspólnym rynku

Aktualizacja: 15.06.2011

Ministerstwo Gospodarki zamierza umożliwić małym i średnim przedsiębiorcom wykorzystanie szansy stawianej przez jednolity rynek. Rozwój rynku wewnętrznego UE to jeden z trzech priorytetowych obszarów działania resortu na czas przewodnictwa Polski w Radzie UE. »

Dane makro bezcenne dla byków

Aktualizacja: 15.06.2011

We wtorek miały miejsce znaczne wzrosty, zarówno na giełdach europejskich, jak i na Wall Street. Świadczy to o dużej determinacji byków do obrony rynku. Czy jednak okoliczności są sprzyjające i gracze na zwyżkę zdołają utrzymać swoje pozycje? »

Inwestycje firm bedą rosły powoli

Aktualizacja: 14.06.2011

Pierwszy kwartał 2011 r. przyniósł wzrost inwestycji o 6 proc. r/r. Po okresie dwóch lat spadków lub minimalnego wzrostu dynamiki nakładów brutto na środki trwałe, pojawił się stabilny wzrost. »

PARP będzie asystować przedsiębiorcom, ale nie za darmo

Aktualizacja: 14.06.2011

PARP uruchomiła usługę asysty w prowadzeniu działalności gospodarczej. Doradztwo i konsultacje w 4 podstawowych obszarach działalności każdej firmy mają pomóc przedsiębiorcom w sprawniejszym zarządzaniu. Pomimo dofinansowania ze środków publicznych, firmy poniosą koszty w wysokości 120zł (5% wartości usługi). »

Byki mogą wykorzystać wzrosty w Azji

Aktualizacja: 14.06.2011

Dziś na azjatyckich parkietach można było zaobserwować zwyżki. Jest to szansa, którą powinny wykorzystać byki, przynajmniej na początku dzisiejszych notowań. Druga część sesji uzależniona będzie od publikacji z USA. »

Zniżki na parkietach w USA i w Chinach

Aktualizacja: 13.06.2011

Nic nie zapowiada końca spadków w Nowym Jorku. W Szanghaju parkiet już od kilku tygodni nie może uwolnić się od złej passy. W tym towarzystwie wydaje się, że warszawska GPW prosperuje całkiem dobrze. »

Przyczyny spadków eurodolara

Aktualizacja: 10.06.2011

Banki centralne Anglii i strefy euro pozostawiły stopy procentowe na niezmienionym poziomie – odpowiednio na 0,5% i 1,25%. Decyzje te były zgodne z oczekiwaniami inwestorów. Zastanawiać może, dlaczego euro straciło na wartości. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Stefanowicz

Dyrektor Zespołu ds. Cła i Akcyzy w KPMG

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »