| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Hamuje produkcja przemysłowa

Hamuje produkcja przemysłowa

Produkcja sprzedana przemysłu we wrześniu 2012 r. była o 5,2 proc. niższa niż w tym samym okresie 2011 r. - wynika z danych GUS. Eksperci spodziewali się mniejszych spadków.

W porównaniu z wrześniem 2011 r. produkcja sprzedana przemysłu była niższa w 27 spośród 34 działów przemysłu. Najwyższy spadek sprzedaży odnotowano w produkcji mebli (o 18,1 proc.) oraz w produkcji komputerów, wyrobów elektronicznych i optycznych (o 15,5 proc.). Z kolei wśród działów, w których produkcja rosła, znalazła się naprawa, konserwacja i instalowanie maszyn i urządzeń, a także produkcja chemikaliów i wyrobów chemicznych.

Spadek produkcji we wrześniu 2012 r., w porównaniu z analogicznym miesiącem zeszłego roku, odnotowały przedsiębiorstwa budowlane. Natomiast względem sierpnia br. ich sprzedaż wzrosła o 2,2 proc.

Polecamy: Ustawa deregulacyjna 2012/2013: VAT uderzy w zatory płatnicze

Wskaźnik cen produkcji sprzedanej przemysłu wzrósł we wrześniu 2012 r. o 1,8 proc. w porównaniu do wyników z 2011 r., oraz o 3 proc. w porównaniu z sierpniem br. We wrześniu br., podobnie jak w sierpniu, ponownie spadały ceny w górnictwie i wydobywaniu, zaś w przetwórstwie przemysłowym ceny wzrosły jedynie o 0,1 proc. 

Analitycy MG oczekują w październiku 2012 r. rocznego wzrostu produkcji przemysłowej o ok. 2 proc.

Źródło: mg.gov.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna "Świeca i Wspólnicy"

Kancelaria Prawna „Świeca i Wspólnicy” Sp. k. jest podmiotem intensywnie rozwijającym się na polskim oraz międzynarodowym rynku usług prawnych. Wyróżnia się przede wszystkim postępowym działaniem, które ma na celu zapewnienie kompleksowego wsparcia prawnego oraz biznesowego zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »