| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Chińskie firmy interesują się Polską

Chińskie firmy interesują się Polską

Systematycznie rośnie liczba chińskich inwestycji w Polsce. Ich wartość do 2010 roku wyniosła prawie 231 mld euro. Obecnie w Polsce działa 140 firm z udziałem kapitału chińskiego.

– Polska jest wciąż mało znanym rynkiem dla przedsiębiorców z Chin, tymczasem jesteśmy jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się krajów w Europie. Zajęliśmy 6. miejsce w rankingu ONZ najbardziej atrakcyjnych gospodarek dla biznesu. Podczas spotkania z przedstawicielami najważniejszych chińskich mediów wicepremier zachęcał do zapoznania się z polską ofertą wsparcia dla inwestorów..

Według wicepremiera Pawlaka, Polska zapewnia szeroki wachlarz wsparcia dla zagranicznych przedsiębiorców szukających dobrego miejsca dla realizacji swoich projektów. – Firmy chętnie lokują swoje przedsięwzięcia w 14 specjalnych strefach ekonomicznych. Działając na ich terenie można skorzystać z wielu udogodnień, między innymi ze zwolnienia z podatku dochodowego (CIT). Oferujemy również dotacje przyznawane z Programu wspierania inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej na lata 2011-2020 – powiedział.

Wiceszef polskiego rządu przypomniał również, że inwestorzy mogą liczyć na pomoc finansową w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Do 31 stycznia 2013 r. jest jeszcze do rozdysponowania 50 mln dolarów z kredytu na finansowanie inwestycji, przyznawanego na mocy umowy między rządem polskim i chińskim. Kredyt obejmuje m. in. takie branże jak ochrona środowiska, ochrona zdrowia, oświata, infrastruktura, komunikacja, górnictwo, przemysł energetyczny, rolnictwo, przetwórstwo spożywcze czy materiały budowlane.

Polecamy: Utrudnianie dostępu do rynku jako czyn nieuczciwej konkurencji

Źródło: MG

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Łodygowska

Prawnik, autorka bloga prawniczego dla kobiet w ciąży i młodych Mam www.matkaprawnik.pl. Specjalizuje się w prawie pracy, opiece okołoporodowej i ubezpieczeniach społecznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK