| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Sprzedaż detaliczna rośnie, ale powoli

Aktualizacja: 27.07.2011

Sprzedaż detaliczna wzrosła w czerwcu br. o 10,9 proc. - podał GUS. To kolejna dobra wiadomość dla sektora małych i średnich firm. »

Ustawa antyspreadowa jeszcze w tym tygodniu?

Aktualizacja: 26.07.2011

Do końca tego tygodnia Sejm przyjmie ustawę zmniejszającą koszty obsługi kredytów walutowych poprzez ograniczenie wysokości spreadów. Dla kredytobiorców będzie to duża ulga. »

Wzrasta popyt na złoto

Aktualizacja: 26.07.2011

Inwestorzy po raz kolejny zwrócili się w kierunku bezpiecznej przystani, która pozwoliłaby zabezpieczyć kapitał przed efektami ubocznymi kryzysu dłużnego krajów strefy euro i problemów, z jakimi boryka się amerykańska gospodarka. W efekcie ceny złota i srebra idą w górę. »

Europejskie prawo umów, czyli łatwiejszy handel internetowy

Aktualizacja: 26.07.2011

Jesienią zostanie przedstawione Komisji Europejskiej tzw. europejskie prawo umów - oświadczyła komisarz ds. sprawiedliwości Viviane Reding. Unijne prawo kontraktowe może uprościć handel internetowy. »

Zgoda na przetwarzanie danych na nowych zasadach

Aktualizacja: 25.07.2011

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych zapowiada zmiany w zakresie sposobu wyrażania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Grupa Robocza Art. 29 (zrzeszająca m.in. organy ochrony danych osobowych ze wszystkich państw Unii Europejskiej) jednogłośnie przyjęła opinię w sprawie definicji zgody . »

Gospodarka rośnie, ale firmy zwalniają

Aktualizacja: 25.07.2011

W lipcu ogólny klimat koniunktury w przemyśle oceniany jest pozytywnie - wynika z informacji GUS. Firmy zapowiadają jednak zwolnienia. Dlaczego? »

Małe firmy zrobiły postęp

Aktualizacja: 22.07.2011

Małe i średnie przedsiębiorstwa zrobiły w ciągu ostatnich 3-4 lat ogromny postęp w sposobie działania i wewnętrznej organizacji. Firmy nadal ignorują jednak zarządzanie ryzykiem. »

Niebezpieczne zabawki nie dla firm

Aktualizacja: 22.07.2011

Od 20 lipca 2011 r. obowiązuje rozporządzenie ministra gospodarki ws. zasadniczych wymagań dla zabawek. Rozporządzenie wprowadza do polskiego prawa postanowienia dyrektywy zabawkowej. »

EFSF „Europejskim Funduszem Walutowym”?

Aktualizacja: 22.07.2011

Państwa Eurolandu, razem z sektorem prywatnym, przyznały Grecji 159 mld euro pomocy finansowej. Decyzja, która zapadła podczas czwartkowego spotkania na szczycie, powinna pomóc zaradzić na jakiś czas kłopotom Aten. »

Po niemiecko-francuskim spotkaniu

Aktualizacja: 21.07.2011

Dziś o godz. 13.00 zostanie zainaugurowane spotkanie tygodnia – szczyt przywódców państw strefy euro w Brukseli. Inwestorzy pokładają w tym zjeździe duże nadzieje. Celem przedsięwzięcia jest dopracowanie detali, dotyczących drugiego pakietu pomocowego dla Grecji. »

Opłaty środowiskowe do 31 lipca

Aktualizacja: 21.07.2011

Jeżeli dokonujesz poboru wody do produkcji lub w twojej firmie są auta służbowe, jesteś zobowiązany do uiszczenia opłaty środowiskowej. Pozostało niewiele czasu. Termin upływa 31 lipca. »

Branża motoryzacyjna wyszła z kryzysu?

Aktualizacja: 21.07.2011

Polska jest największym w regionie rynkiem, jeżeli chodzi o sprzedaż i usługi związane z motoryzacją - wynika z raportu przygotowanego przez KPMG i PZPM. Niezależnie od wielkości polski przemysł motoryzacyjny ma jednak charakter głównie eksportowy. »

Amerykanie odzyskali nadzieję

Aktualizacja: 20.07.2011

We wtorek inwestorzy w Nowym Jorku nie mogli narzekać na brak powodów do optymizmu. Poprawiła się sytuacja na rynku nieruchomości, firmy osiągają dobre wyniki a negocjacje, dotyczące limitu zadłużenia, posuwają się do przodu. Czynniki te przyczyniły się do znacznych wzrostów na giełdzie. »

Frank po 4zł?

Aktualizacja: 20.07.2011

Kurs franka szwajcarskiego bije kolejne rekordy. W poniedziałek kosztował nawet 3,54 zł. To niedobra wiadomość dla firm. »

Firmy obniżą koszty elektronicznymi aktami osobowymi

Aktualizacja: 20.07.2011

Zmiana reguł archiwizacji i przechowywania pracowniczych akt osobowych przyczyni się do obniżenia kosztów związanych z zatrudnianiem pracowników. Firmy zwiększą zatrudnienie - uważa PKPP Lewiatan i proponuje Ministerstwu Pracy konkretne rozwiązania. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Impel Facility Services spółka z o.o.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK