| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Przedsiębiorcy wybrali przyjazne urzędy skarbowe

Przedsiębiorcy wybrali przyjazne urzędy skarbowe

Przedsiębiorcy wybrali 61 urzędów skarbowych, które uznali za przyjazne. Wyróżnione urzędy skarbowe otrzymały tytuł „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy – 2011”.

– Oceny urzędów dokonali przedsiębiorcy korzystający na co dzień z naszych usług, dlatego tak cenne jest to wyróżnienie – powiedział minister Parafianowicz gratulując laureatom. Minister zwrócił uwagę, że wśród laureatów znalazły się zarówno urzędy, które są nagradzane już od dziewięciu lat, ale też takie, które otrzymały nagrodę pierwszy raz. – Cieszy mnie, że lista nagrodzonych jest zróżnicowana, bo to oznacza, że urzędy wcześniej wyróżniane nie spoczywają na laurach a inne starają się o poprawę jakości świadczonych usług i zdobywają uznanie – ocenił Andrzej Parafianowicz i dodał, że czuje dumę i satysfakcję współpracując z tak zaangażowanym zespołem ludzi.

Konkurs organizowany od 2003 r. przez BCC i Ministerstwo Finansów ma charakter niekomercyjny. Oprócz promowania wysokich standardów obsługi klienta oraz życzliwości i profesjonalizmu w relacjach pomiędzy administracją skarbową a przedsiębiorcami ma zachęcać ich do rzetelnego i terminowego rozliczania się z podatków.

Co roku osoby prowadzące działalność gospodarczą wypełniają kilkanaście tysięcy ankiet dotyczących pracy urzędów. Oceny dotyczą przede wszystkim jakości obsługi podatnika przez urząd, np. sprawności i tempa załatwiania spraw, a także kompetencji pracowników i przystępności przygotowanych przez urzędy materiałów informacyjnych.

Najlepsze urzędy skarbowe są wyłaniane na podstawie sumy punktów przyznanych przez przedsiębiorców w ankietach konkursowych. W tym roku w ramach konkursu wpłynęło ponad 15 tys. ankiet.

Wyróżnione urzędy skarbowe otrzymują tytuł „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy – 2011”. Prawo jego używania przysługuje przez rok, tj. do czasu rozstrzygnięcia następnej edycji konkursu.

Polecamy: Jaka decyzja wiąże przedsiębiorcę - podatnika?

Źródło: MF

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Paweł Kopijer

Absolwent studiów MBA (Thames Valley University, London). Posiada amerykańskie certyfikaty Modelu ROI™, J.J.Phillips, ROI Institute oraz metodologii Human Performance Improvement, ASTD. Certyfikowany Coach LMI™. Ponad 20-letnie doświadczenia menedżerskie i biznesowe zdobywał, jako Prezes 2C Dom Brokerski Rynku Szkoleń, Prezes American Society for Training and Development na Polskę, Wiceprezes polskiego oddziału International Institute of Coaching, Dyrektor Zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami, Project Manager Misji Studyjnych w renomowanych przedsiębiorstwach w Anglii, Francji Niemczech, Holandii i Belgii, organizowanych przez Ministerstwo Przemysłu, Handlu i Finansów oraz udziałowiec i menedżer różnych firm szkoleniowych i doradczych. Doświadczenie w HR zdobywał, jako specjalista ds. szkoleń w centralnym zarządzie Poczty Polskiej oraz HR Manager w KOMA S.A.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK