| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Unia wzmacnia zarządzanie gospodarcze

Unia wzmacnia zarządzanie gospodarcze

Ministrowie finansów krajów UE zatwierdzili pakiet legislacyjny dotyczący nowych zasad zarządzania gospodarczego w Unii. UE wzmacnia dyscyplinę budżetową w państwach członkowskich i zwiększa nadzór nad prowadzonymi przez nie politykami gospodarczymi.

Ministrowie przeprowadzili również dyskusję nt. rozporządzenia w sprawie instrumentów pochodnych będących przedmiotem obrotu poza rynkiem regulowanym, partnerów centralnych i repozytoriów transakcji. Proponowane rozwiązania mają służyć poprawie przejrzystości i nadzoru regulacyjnego nad instrumentami pochodnymi będącymi przedmiotem obrotu poza rynkiem regulowanym oraz zwiększeniu stabilności finansowej w UE. Temat ten będzie kontynuowany w czasie polskiej prezydencji.

Rada przyjęła także rekomendacje dotyczące oceny aktualizacji Programów Stabilności i Konwergencji (założenia odnośnie do polityk budżetowych) oraz Krajowych Programów Reform (założenia dotyczące polityk strukturalnych i rozwojowych), które państwa członkowskie powinny wziąć pod uwagę podczas projektowania przyszłorocznego budżetu. Jest to kolejny krok w ramach pierwszego roku funkcjonowania tzw. semestru europejskiego (czyli cyklu koordynacji polityk budżetowych i gospodarczych zgodnie ze wspólnymi zasadami).

Rada ECOFIN przeprowadziła także dyskusję w sprawie projektu decyzji Parlamentu Europejskiego i Rady udzielającej gwarancji UE dla Europejskiego Banku Inwestycyjnego na pokrycie strat poniesionych w związku z pożyczkami i gwarancjami udzielonymi na potrzeby projektów poza granicami Wspólnoty. Szczególną uwagę zwrócono na kwestie dotyczące Islandii i wypełnianie przez nią zobowiązań wynikających z dyrektywy o gwarantowaniu depozytów i porozumienia w sprawie EOG.

Polecamy: Jak przedsiębiorca może zabezpieczyć się przez ryzykiem kursowym?

Źródło: MF

reklama

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Unia wzmacnia zarządzanie gospodarcze
Unia wzmacnia zarządzanie gospodarcze

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Business Media Software Solutions

Firma zajmuje się zastosowaniem nowoczesnych technologii w procesie nauczania, komunikacji w biznesie i e-learningu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »