| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Co przedsiębiorcy sądzą o wymiarze sprawiedliwości?

Co przedsiębiorcy sądzą o wymiarze sprawiedliwości?

Okresowa ocena sędziów oraz nagrywanie rozpraw to główne oczekiwane przez przedsiębiorców zmiany w stosunku do wymiaru sprawiedliwości. Firmy popierają także wprowadzanie uproszczeń w procedurze rozpoczynania działalności.

Ponad 92% przedsiębiorców opowiedziało się za wprowadzeniem oceny okresowej sędziów, 71% przedsiębiorców uważa, że przygotowana w Ministerstwie Sprawiedliwości nowelizacja Kodeksu spółek handlowych, umożliwiająca rejestrację spółek z ograniczoną odpowiedzialnością przez Internet, ułatwi zakładanie działalności gospodarczej, prawie 79% przedsiębiorców popiera wprowadzenie w sądach powszechnych protokołu elektronicznego, czyli nagrywania rozpraw – to wyniki ankiety jaką Business Centre Club przeprowadził wśród swoich członków.

- Ministerstwu Sprawiedliwości w szczególny sposób zależy na usprawnieniu i ułatwieniu prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce – powiedział Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski w trakcie dzisiejszej debaty pt. „Wymiar sprawiedliwości przyjazny przedsiębiorcom?”, organizowanej przez BCC. W trakcie tego spotkania przedstawiono wyniki ankiety. – Miniony, 2010 r. był okresem wielu osiągnięć w zakresie wymiaru sprawiedliwości.

Nowe inicjatywy legislacyjne, a także m.in. intensywne działania z wykorzystaniem informatycznych technologii sprawiły, że polski wymiar sprawiedliwości staje się nie tylko nowoczesnym, ale przede wszystkim coraz bardziej dostępnym dla obywateli, w tym także dla przedsiębiorców. Nasz kraj, by móc być konkurencyjnym gospodarczo musi zapewnić efektywną współpracę między przedsiębiorcami a administracją publiczną. Prace Ministerstwa Sprawiedliwości skoncentrowane są na tworzeniu bardziej elastycznego prawa i w coraz większym stopniu spełniającego oczekiwania, które stawia nam wolny rynek, z poszanowaniem zasad równości i konkurencji – dodał Krzysztof Kwiatkowski.

Minister przypomniał niektóre z podejmowanych w ostatnim czasie działań resortu sprawiedliwości. Uczestnicy debaty dyskutowali o m.in. elektronicznej rejestracji spółki z o.o., e-sądzie i jego dalszym rozwoju, a także o nowelizacji ustawy – Prawo o ustroju sądów powszechnych, wprowadzającej menadżerski sposób zarządzania sądami oraz okresową ocenę pracy sędziów, połączoną z planem ich zawodowego rozwoju.

- Chciałbym wszystkich Państwa zapewnić, że jako Minister Sprawiedliwości w dalszym ciągu będę podejmował decyzje mające na celu usprawnienie funkcjonowania polskiego wymiaru sprawiedliwości – zadeklarował Minister Krzysztof Kwiatkowski.

Polecamy: Jak napisać pozew o zapłatę na formularzu?

Źródło: MS

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Radców Prawnych "Bochnacki, Bojanowski, Hipsz"

Radcowie prawni

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »