| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Firmy inwestują, ale ostrożnie

Firmy inwestują, ale ostrożnie

W marcu br. eksport w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku wzrósł o 4,7 proc., a import o 7,2 proc. - podał NBP. Przedsiębiorcy nie decydują się jeszcze na odważne inwestycje.

"Inwestycje przedsiębiorstw rozkręcają się powoli, o czym świadczy nieduży wzrost importu. Jego znaczące przyspieszenie będzie oznaczało, że inwestycje nabiorą tempa" - mówi dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka PKPP Lewiatan.

„Ujemne saldo rachunku bieżącego jest ciągle relatywnie niskie w stosunku do wartości obrotów (eksport i import). Współpraca handlowa Polski z zagranicą nie generuje więc nadmiernego ryzyka pogłębiania dziury na rachunku bieżącym.

Polscy inwestorzy zaczynają coraz śmielej inwestować poza granicami kraju - wartość bezpośrednich inwestycji polskich podmiotów za granicą w marcu br. wyniosła 1 mld euro. Niepokoi natomiast ciągle słaby napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Polski. W marcu br. ich wartość wyniosła1,5 mld euro, ale w ostatnich 12 miesiącach była o 3,3 mld euro niższa niż w okresie marzec 2009 - marzec 2010, który był szczególnie trudny dla gospodarki" - dodaje dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek.

Polecamy: Jakie dotacje dla przedsiębiorców w 2011 roku?

Źródło: PKPP Lewiatan

reklama

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

W marcu br. eksport w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku wzrósł o 4,7 proc., a import o 7,2 proc. - podał NBP
W marcu br. eksport w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku wzrósł o 4,7 proc., a import o 7,2 proc. - podał NBP

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz54.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Bridgestone

To czołowy światowy producent opon do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, motocykli, maszyn rolniczych, samolotów oraz maszyn do robót ziemnych, a także dostawca rozwiązań w zakresie bieżnikowania Bandag dla samochodów ciężarowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »