| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Firmy inwestują, ale ostrożnie

Firmy inwestują, ale ostrożnie

W marcu br. eksport w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku wzrósł o 4,7 proc., a import o 7,2 proc. - podał NBP. Przedsiębiorcy nie decydują się jeszcze na odważne inwestycje.

"Inwestycje przedsiębiorstw rozkręcają się powoli, o czym świadczy nieduży wzrost importu. Jego znaczące przyspieszenie będzie oznaczało, że inwestycje nabiorą tempa" - mówi dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka PKPP Lewiatan.

„Ujemne saldo rachunku bieżącego jest ciągle relatywnie niskie w stosunku do wartości obrotów (eksport i import). Współpraca handlowa Polski z zagranicą nie generuje więc nadmiernego ryzyka pogłębiania dziury na rachunku bieżącym.

Polscy inwestorzy zaczynają coraz śmielej inwestować poza granicami kraju - wartość bezpośrednich inwestycji polskich podmiotów za granicą w marcu br. wyniosła 1 mld euro. Niepokoi natomiast ciągle słaby napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Polski. W marcu br. ich wartość wyniosła1,5 mld euro, ale w ostatnich 12 miesiącach była o 3,3 mld euro niższa niż w okresie marzec 2009 - marzec 2010, który był szczególnie trudny dla gospodarki" - dodaje dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek.

Polecamy: Jakie dotacje dla przedsiębiorców w 2011 roku?

Źródło: PKPP Lewiatan

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

W marcu br. eksport w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku wzrósł o 4,7 proc., a import o 7,2 proc. - podał NBP
W marcu br. eksport w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku wzrósł o 4,7 proc., a import o 7,2 proc. - podał NBP

INFORLEX Kadry Płace i HR211.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Szymański

Doradca podatkowy z Departamentu Kontroli Podatkowych Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK