| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Firmy nie zapłacą więcej za interpretacje podatkowe

Firmy nie zapłacą więcej za interpretacje podatkowe

Resort finansów zrezygnował z podniesienia z 40 do 1000 zł opłat za wydanie indywidualnych interpretacji podatkowych. Przedsiębiorcy będą ponosić koszty na dotychczasowym poziomie.

„Od dawna podkreślaliśmy, że drastyczne podwyższenie opłat byłoby sprzeczne z celem uzasadniającym wprowadzenie do polskiego porządku prawnego tej instytucji" - mówi Rafał Iniewski, Przewodniczący Rady Podatkowej PKPP Lewiatan.

„Resortowi finansów należą się słowa uznania za to, że zrezygnował z pomysłu drastycznego podwyższenia opłat. Krytykowaliśmy tą propozycję, bo niezależnie od sytuacji finansowej, czy wielkości przedsiębiorstwa, nie ma usprawiedliwienia dla nakładania na podatników obowiązku ponoszenia wysokich opłat za wydanie interpretacji, bowiem została ona wprowadzona do polskiego systemu prawa jako instrument ograniczający ryzyko stosowania skomplikowanych, pośpiesznie stanowionych i wchodzących w życie w ostatnim dopuszczalnym terminie przepisów.

Nie do zaakceptowania była więc sytuacja, że państwo (ustawodawca) tworzy niejasne prawo, a następnie pobiera opłaty za jego interpretację, w takiej wysokości aby tworzyć sobie źródło dochodów budżetowych.

Dopóki w Polsce nie nastąpi gruntowna poprawa jakości stanowionego prawa podatkowego i sposobu działania administracji podatkowej, dopóty nie będzie usprawiedliwienia dla podnoszenia opłaty za wydanie interpretacji prawa podatkowego" - dodaje Rafał Iniewski.

Polecamy: Dla kogo przeznaczona jest pomoc de minimis?

Źródło: PKPP Lewiatan

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Firmy nie zapłacą więcej za interpretacje podatkowe
Firmy nie zapłacą więcej za interpretacje podatkowe

INFORLEX Kadry Płace i HR211.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Marta Kosińska

ekspert rynku nieruchomości

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK