| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Internetowy biznes napędza gospodarkę

Internetowy biznes napędza gospodarkę

Biznes internetowy jest motorem rozwoju polskiej gospodarki - wynika z raportu The Boston Consulting Group. Prognozowany dynamiczny wzrost, dwukrotnie wyższy niż PKB, w 2015 r. ma osiągnąć wartość 76,6 mld zł.

Małe i średnie przedsiębiorstwa, które aktywnie wykorzystują narzędzia internetowe szybciej zwiększają przychody i zatrudnienie oraz mają większy zasięg działania i więcej eksportują. Tworząca aplikacje i programy na smartphony firma Psiloc z Warszawy 90% sprzedaży realizuje przez internet. W ostatnim roku odnotowała wzrost zatrudnienia o 20% oraz wzrost przychodów o 40%. Psiloc działa na skalę globalną, obsługując klientów od Włoch czy krajów skandynawskich, po Indie i Indonezję. Także wykorzystujący internet Qworkshop, projektujący i produkujący zdobione kości do gry, wysyła ponad 90% swoich produktów za granicę. W ciągu ostatnich trzech lat firma trzykrotnie zwiększyła zatrudnienie.

Polska zajmuje odległe miejsce w rankingu poziomu wykorzystania internetu w porównaniu do innych państw OECD. Przyczyną jest niewystarczająco rozwinięta infrastruktura oraz stosunkowo niska aktywność w sieci instytucji publicznych i przedsiębiorców.

Tymczasem dynamiczny wzrost gospodarki internetowej oraz inwestycje w kapitał ludzki mają kluczowe znaczenie dla utrzymania wysokiego tempa wzrostu gospodarczego w Polsce w dłuższej perspektywie.

Polecamy: Jak założyć sklep internetowy - 7 kroków

Źródło: PKPP Lewiatan

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

SmartConsulting S.K.A.

SmartConsulting S.K.A. jest częścią SmartGoup Division, grupy firm powiązanych personalnie i kapitałowo.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »