| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Ułatwienia dla firm po powodzi

Ułatwienia dla firm po powodzi

W ciągu 2 dni od decyzji o wypłacie powodzianie dostaną zasiłki celowe do 2 tys. zł, a przedsiębiorcy specjalne pożyczki. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z usuwaniem skutków powodzi.

Projekt przewiduje także maksymalne uproszczenie i przyspieszenie procedury związanej z udzielaniem pomocy m.in. przedsiębiorcom, w szczególności m.in.:

* możliwość spłacania kredytów i pożyczek komercyjnych, zaciągniętych przed powodzią na remont lub budowę budynku mieszkalnego - ze środków udzielonych na usuwanie skutków powodzi;
* uproszczenia zasad odtwarzania dokumentów, które uległy zniszczeniu w wyniku powodzi;
* zwolnienia z opłaty skarbowej niektórych czynności podejmowanych w sprawach związanych z powodzią (np. zaświadczenia, zezwolenia, koncesje) oraz zwolnienia z opłaty za wydanie paszportu;
* zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych i prawnych niektórych świadczeń otrzymanych na usuwanie skutków powodzi;
* zwolnienia od podatku od spadków i darowizn, dotacji związanych z usuwaniem skutków powodzi;
* złagodzenia wymogów ustawowych związanych z odbudową budynków mieszkalnych.

Nadzór nad realizacją zadań związanych z pomocą poszkodowanym będzie należeć do wojewody. Wojewoda zapewnia także współdziałanie i kieruje pracą wszystkich jednostek organizacyjnych oraz służb działających na obszarze województwa.

Polecamy: Najem dla początkującego przedsiębiorcy - krok po kroku

Źródło: MSWiA

reklama

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z usuwaniem skutków powodzi.
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z usuwaniem skutków powodzi.

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz54.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawnicza Skibiński

Specjalista w zakresie prawa samorządowego, gospodarczego oraz spraw odszkodowawczych. Kancelaria prowadzi blog prawniczy „Filiżanka Prawa”.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »