| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Izby Handlowe u Prezydenta

Izby Handlowe u Prezydenta

W czwartek, 28 kwietnia br. członkowie Międzynarodowej Grupy Izb Handlowych w Polsce spotkali się z prezydentem RP Bronisławem Komorowskim. Poruszone problemy dotyczyły obecności zagranicznych inwestorów w Polsce i rozwoju firm.

„To nie przypadek, że wiele izb handlowych współpracuje w koalicji Pro Polska, nieformalnej organizacji, która pomaga promować polską gospodarkę na świecie. Celem Międzynarodowej Grupy Izb Handlowych, która zrzesza ponad 3000 inwestorów zagranicznych jest dialog z władzami państwowymi na rzecz przyspieszenia modernizacji Polski według modelu e-society i budowy gospodarki opartej na wiedzy" - powiedział Cristiano Pinzauti, sekretarz generalny Włoskiej Izby Handlowo-Przemysłowej w Polsce i jeden z wiceprzewodniczących PKPP Lewiatan.

The International Group of Chambers of Commerce in Poland (Międzynarodowa Grupa Izba Handlowych w Polsce) powstała pod koniec 2005 roku z inicjatywy ówczesnego prezesa Włoskiej Izby Handlowo-Przemysłowej w Polsce - Vittorio Hemsi. Jej celem jest utworzenie i zapewnienie jednolitej platformy komunikacji pomiędzy międzynarodowym środowiskiem inwestycyjnym a władzami polskimi. Członkami The International Group of Chambers of Commerce in Poland są obecnie 12 najbardziej znane międzynarodowe izby w Polsce.

Inwestycje międzynarodowe odgrywają ważną rolę w rozwoju gospodarczym Polski. Celem IGCC jest wspieranie rządu i innych instytucji krajowych w pozyskiwaniu inwestorów zagranicznych oraz tworzeniu optymalnych warunków dla inwestycji.

Polecamy: Jak polski przedsiębiorca może zabezpieczyć się przed ryzykiem kursowym?

Źródło: PKPP Lewiatan

reklama

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Czy wzrośnie liczba zagranicznych firm inwestujących w Polsce?
Czy wzrośnie liczba zagranicznych firm inwestujących w Polsce?

Personel i Zarządzanie 4/201730.03 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

e-agropodatki.pl

Pierwszy w Polsce podatkowy serwis informacyjny dla rolników indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »