| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Czy firmy kupią chmurę?

Czy firmy kupią chmurę?

Niższe koszty, wzrost efektywności, wyższy poziom bezpieczeństwa - są to główne zalety wymieniane w odniesieniu do cloud computing. Czy firmy przekonają się do nowego standardu korzystania z usług?

- Prowadzenie biznesu z wykorzystaniem Cloud computing może poprawić efektywność i obniżyć koszty prowadzenia działalności gospodarczej – powiedział minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas debaty „Chmura obliczeniowa – szansa na zwiększenie konkurencyjności sektora MŚP w Polsce”.

Chmura obliczeniowa (cloud computing) to model przetwarzania oparty na użytkowaniu usług dostarczonych przez zewnętrzne organizacje. Cloud oznacza wirtualną chmurę usług i programów dostępnych dla klienta bez konieczności zakupu licencji i instalowania oprogramowania.

Zdaniem wicepremiera Pawlaka, rozwiązanie to może się okazać bardzo pomocne zwłaszcza w sektorze MSP. – Dzięki niemu przedsiębiorca zyskuje szybki i łatwy dostęp do potrzebnych baz danych, serwerów, oprogramowania i usług – powiedział wicepremier. – Cloud computing jest też lepiej zabezpieczony niż poszczególne systemy komputerowe – dodał.

Andrzej Malinowski, prezydent Pracodawców RP zwrócił uwagę, że dostęp do e-usług i e-administracji ma wpływ na konkurencyjność polskich przedsiębiorstw. W jego opinii potrzebny jest dalszy rozwój elektronicznej administracji, wykorzystującej innowacyjne rozwiązania informatyczne. - Jednym z nich może być tzw. chmura obliczeniowa – podkreślił.

Ministerstwo Gospodarki wspiera rozwój elektronicznego biznesu m.in. poprzez działania POIG 8.1 i 8.2. Resort organizuje cykliczne warsztaty dla przedsiębiorców zainteresowanych branżą e-commerce. W 2010 ponad połowa polskich firm sektora ICT zanotowała wzrost przychodów, a rynek IT jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się sektorów polskiej gospodarki. Obecnie jest wart ok. 13 mld euro.

Polecamy: Na czym polega cloud computing?

Źródło: MG

reklama

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Niższe koszty, wzrost efektywności, wyższy poziom bezpieczeństwa - są to główne zalety wymieniane w odniesieniu do cloud computing.
Niższe koszty, wzrost efektywności, wyższy poziom bezpieczeństwa - są to główne zalety wymieniane w odniesieniu do cloud computing.

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz54.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Wojciech Drapała

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »