| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Eurodolar w okolicy 1,4500-1,4650

Eurodolar w okolicy 1,4500-1,4650

Ze względu na to, że w piątek giełdy w USA, Wielkiej Brytanii czy Niemczech były zamknięte, notowania eurodolara nie podlegały w tym dniu większym wahaniom. W poniedziałek rozpoczął się dzień pracy na Wall Street, co wpłynęło na większą zmienność kursu EUR/USD.

Wczoraj główna para walutowa znalazła się powyżej poziomu 1,4600, jednak ruch ten okazał się nietrwały i już w trakcie dzisiejszej sesji azjatyckiej eurodolar przetestował wsparcie, usytuowane na 1,4500. Na jutro zaplanowana jest decyzja Federalnego Komitetu Otwartego Rynku w sprawie stóp procentowych w USA oraz komentarz do niej. Z tego też względu do czasu jutrzejszej decyzji eurodolar prawdopodobnie pozostanie w konsolidacji 1,4500-1,4650.

Dziś na rynek napłynęła dość gołębia wypowiedź prezesa ECB J.C. Tricheta. Stwierdził on, że oczekiwania inflacyjne w strefie euro nie wzrosły jeszcze do alarmujących poziomów. Dodał również, że na chwilę obecną nie dostrzega materializowania się efektów drugiej rundy. Tego typu łagodne wypowiedzi zwiększają prawdopodobieństwo wstrzymania się ECB z kolejną podwyżką stóp procentowych.

Dowiedz się także: Które wskaźniki miały największy wpływ na rynek walutowy w pierwszej połowie kwietnia?

Z zaplanowanych na dziś publikacji makroekonomicznych o 15.00 poznamy odczyt indeksu cen domów Case-Shiller z USA za luty. Z kolei o godzinie 16.00 opublikowana zostanie wielkość indeksu zaufania konsumentów Conference Board za kwiecień.

Polecamy serwis: Kredyty

Pierwsza poświąteczna sesja na krajowym foreksie przyniesie informację o ostatecznym odczycie PKB za ubiegły rok. Poznamy również dane, dotyczące deficytu długu sektora finansów publicznych. Informacje te są istotne ze względu na groźbę przekroczenia drugiego progu ostrożnościowego zadłużenia w relacji do PKB. Nie wydaje się jednak, aby ostateczny odczyt PKB za 2010 r. różnił się od wstępnych danych na tyle znacząco, aby takie zagrożenie było realne. Bardzo prawdopodobny natomiast jest wyższy od wcześniejszych szacunków deficyt finansów publicznych, co może osłabić złotego w trakcie sesji. Do momentu publikacji tych danych na kurs złotego wpływ będzie miała głównie sytuacja na rynkach globalnych. Negatywnie może również oddziaływać na sentyment do walut naszego regionu publikacja Eurostatu, dotycząca zadłużenia publicznego krajów strefy euro. Po czwartkowej informacji o możliwości sprzedaży środków unijnych na rynku trudno dziś spodziewać się gry na osłabienie złotego. Kurs EUR/PLN rozpoczął sesję na poziomie 3,9440.

Krzysztof Wołowicz
Michał Fronc
Departament Analiz
DM TMS Brokers S.A.

reklama

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Konsolidacja eurodolara w rejonie szczytu prawdopodobnie utrzyma się.
Konsolidacja eurodolara w rejonie szczytu prawdopodobnie utrzyma się.

Klasyfikacja Środków Trwałych 2016 ze stawkami amortyzacji i powiązaniem z KŚT 201079.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

POLAUDIT Sp. z o. o.

Podatki, rachunkowość, audyt

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK