| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Jaka jest rola orzecznictwa sądów administracyjnych w praktyce?

Jaka jest rola orzecznictwa sądów administracyjnych w praktyce?

Już 4 maja 2011r. w 6. największych miastach w Polsce, rozpocznie się cykl bezpłatnych konferencji „Rola orzecznictwa sądów administracyjnych w praktyce stosowania prawa podatkowego”. Organizatorami programu szkoleniowego są wydawnictwo Wolters Kluwer Polska oraz Krajowa Izba Doradców Podatkowych.

Spotkania skierowane są do doradców podatkowych, prawników, właścicieli firm, dyrektorów finansowych i głównych księgowych.

Mają na celu prezentację najbardziej doniosłych orzeczeń sądów administracyjnych i Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości (ETS) z zakresu najważniejszych podatków oraz procedury podatkowej wraz z ich konsekwencjami w zakresie interpretacji przepisów polskiego prawa podatkowego.

Ponadto uczestnikom konferencji zostaną przedstawione skutki przyjętych interpretacji w kontekście planowanych zmian w przepisach podatkowych oraz linie orzecznicze w poszczególnych dziedzinach prawa podatkowego, wynikające z dotychczasowej praktyki orzeczniczej.

Program szkoleń obejmuje cykl 6. bezpłatnych konferencji w różnych miastach w Polsce, tj.:

04.05 Warszawa,

05.05 Gdańsk,

06.05 Poznań,

09.05 Wrocław,

10.05 Katowice i

11.05. Kraków.

Ich wspólnym tematem jest rola orzecznictwa sądowego, natomiast w zależności od miasta, program szkoleniowy będzie obejmował dodatkowo analizę orzeczeń z zakresu podatku VAT, obu podatków dochodowych oraz Ordynacji podatkowej. Szczegółowe informacje na temat zakresu merytorycznego poszczególnych konferencji znajdują się na stronie internetowej – http://www.doradcapodatkowy.abc.com.pl/orzecznictwo/index.php.

Do grona prelegentów zaproszono m.in. sędziów NSA – swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się z uczestnikami spotkań Bogusław Dauter, Sylwester Marciniak, Adam Bącal i Jan Rudowski.

Udział w programie szkoleniowym to doskonała okazja, aby pogłębić kompetencje doradców podatkowych w sprawach związanych z procedurą podatkową i sądowo-administracyjną na przykładzie konkretnych zagadnień materialno-prawnych oraz wzbogacić ich wiedzę w zakresie zagadnień związanych z prawidłową interpretacją zdarzeń prawnych kreowanych w drodze wykładni orzeczniczej.

Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne. Umożliwia ono zdobycie punktów szkoleniowych wymaganych przez Krajową Izbę Doradców Podatkowych, w wymiarze 4 godzin. Zgłaszać się można poprzez stronę internetową, wypełniając odpowiedni formularz. Liczba miejsc ograniczona!

Redakcja mojafirma.infor.pl/biznes jest jednym z patronów medialnych tego ciekawego cyklu. Będziemy obecni na konferencji warszawskiej poświęconej VAT, z którego to wydarzenia obiecujemy zdać relację.

Bliższych informacji udziela:
Magdalena Mikołajczak
Tel: +48 606 938 073
e-mail: m.mikolajczak@mediaforum.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Rudzka Kancelaria Doradcy Podatkowego

Kancelaria posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze podatkowo-prawnej dużych i średnich polskich firm, międzynarodowych korporacji oraz podmiotów publicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK