| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Jaka jest rola orzecznictwa sądów administracyjnych w praktyce?

Jaka jest rola orzecznictwa sądów administracyjnych w praktyce?

Już 4 maja 2011r. w 6. największych miastach w Polsce, rozpocznie się cykl bezpłatnych konferencji „Rola orzecznictwa sądów administracyjnych w praktyce stosowania prawa podatkowego”. Organizatorami programu szkoleniowego są wydawnictwo Wolters Kluwer Polska oraz Krajowa Izba Doradców Podatkowych.

Spotkania skierowane są do doradców podatkowych, prawników, właścicieli firm, dyrektorów finansowych i głównych księgowych.

Mają na celu prezentację najbardziej doniosłych orzeczeń sądów administracyjnych i Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości (ETS) z zakresu najważniejszych podatków oraz procedury podatkowej wraz z ich konsekwencjami w zakresie interpretacji przepisów polskiego prawa podatkowego.

Ponadto uczestnikom konferencji zostaną przedstawione skutki przyjętych interpretacji w kontekście planowanych zmian w przepisach podatkowych oraz linie orzecznicze w poszczególnych dziedzinach prawa podatkowego, wynikające z dotychczasowej praktyki orzeczniczej.

Program szkoleń obejmuje cykl 6. bezpłatnych konferencji w różnych miastach w Polsce, tj.:

04.05 Warszawa,

05.05 Gdańsk,

06.05 Poznań,

09.05 Wrocław,

10.05 Katowice i

11.05. Kraków.

Ich wspólnym tematem jest rola orzecznictwa sądowego, natomiast w zależności od miasta, program szkoleniowy będzie obejmował dodatkowo analizę orzeczeń z zakresu podatku VAT, obu podatków dochodowych oraz Ordynacji podatkowej. Szczegółowe informacje na temat zakresu merytorycznego poszczególnych konferencji znajdują się na stronie internetowej – http://www.doradcapodatkowy.abc.com.pl/orzecznictwo/index.php.

Do grona prelegentów zaproszono m.in. sędziów NSA – swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się z uczestnikami spotkań Bogusław Dauter, Sylwester Marciniak, Adam Bącal i Jan Rudowski.

Udział w programie szkoleniowym to doskonała okazja, aby pogłębić kompetencje doradców podatkowych w sprawach związanych z procedurą podatkową i sądowo-administracyjną na przykładzie konkretnych zagadnień materialno-prawnych oraz wzbogacić ich wiedzę w zakresie zagadnień związanych z prawidłową interpretacją zdarzeń prawnych kreowanych w drodze wykładni orzeczniczej.

Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne. Umożliwia ono zdobycie punktów szkoleniowych wymaganych przez Krajową Izbę Doradców Podatkowych, w wymiarze 4 godzin. Zgłaszać się można poprzez stronę internetową, wypełniając odpowiedni formularz. Liczba miejsc ograniczona!

Redakcja mojafirma.infor.pl/biznes jest jednym z patronów medialnych tego ciekawego cyklu. Będziemy obecni na konferencji warszawskiej poświęconej VAT, z którego to wydarzenia obiecujemy zdać relację.

Bliższych informacji udziela:
Magdalena Mikołajczak
Tel: +48 606 938 073
e-mail: m.mikolajczak@mediaforum.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria RK Legal

Od 10 lat wspieramy biznes naszych klientów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK