| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > PO IG 8.1: przedsiębiorcy mają słaby punkt

PO IG 8.1: przedsiębiorcy mają słaby punkt

9 maja 2011 roku rozpocznie się konkurs w ramach działania 8.1 „Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej” PO IG. 18-go kwietnia PARP podał do wiadomości reguły naboru, tj. terminy, miejsce i sposób złożenia wniosku. Kryteria oceny  pozostały niezmienione.

Czyli nadal młodzi przedsiębiorcy (prowadzący działalność krócej niż 12 miesięcy), którzy marzą o dotacji do swojego pomysłu muszą napisać projekt, który będzie innowacyjny a przy tym spełni całą listę wymagań PARP.

Podczas ostatniego konkursu, zorganizowanego przez PARP między 30 lipca a 30 września 2010 roku, zostało złożonych 1850 wniosków, z czego jedynie 160 dostało dofinansowane. Oznacza to zatem, że różnica między złożonymi a dofinansowanymi wnioskami wynosi 1690.

Zakładając, iż przedsiębiorcy uczą się na swoich błędach wytkniętych im przez PARP po ostatnim konkursie, podczas tego konkursu złożą bardziej skomplikowane, dłuższe i dopracowane merytorycznie wnioski. Oczywiście zakładając, że tym razem uda się zdobyć dofinansowanie.

Jak wyjaśnia PARP, w poprzednim konkursie przyczyną odrzucenia tak sporej liczby wniosków nie były błędnie przyjęte założenia dotyczące modelu biznesowego projektu, lecz sposób prezentowania wszelkiego rodzaju danych w dokumentacji aplikacyjnej. Jak uważają, kwestia spójności i adekwatnego opisu jest tu szczególnie istotnym elementem, gdyż to kryterium wpływa na ocenę wniosku. Dodatkowo dochodzą jeszcze inne kryteria wymienione w „Przewodniku po kryteriach wyboru finansowanych operacji w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007-2013”. W przypadku nie spełnienia któregokolwiek z wymienionych w dokumencie kryteriów, projekt nie będzie podlegał decydującej ocenie i zostanie odrzucony.

"Poza kryteriami, kto może ubiegać się o dofinansowanie, mamy jeszcze szereg kryteriów dotyczących samego projektu. Nie spełnienie któregokolwiek z nich może poskutkować nie otrzymaniem dofinansowania lub nawet odrzuceniem projektu podczas formalnej oceny. Przystępując więc do planowania projektu pamiętajmy o kwestiach podstawowych tj. projekt musi być realizowany nie dłużej niż 24 miesiące na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, jego rozpoczęcie musi nastąpić po dniu złożenia wniosku o dofinansowanie oraz przede wszystkim projekt musi dotyczyć realizacji w pełni automatycznej e-usługi.

Dodatkowo przedsiębiorcy muszą w projekcie uwzględnić kryterium innowacyjności, modelu biznesowego, rentowności, poprawności projektowanej dokumentacji oraz określić zakładane wskaźniki projektu i rezultaty e-usługi" – informuje Karolina Wechman, specjalista ds. funduszy UE.

Polecamy: Jakie nabory dla przedsiębiorców w 2011 roku?

Źródło: Kancelaria Doradztwa Gospodarczego Cieślak & Kordasiewicz.

reklama

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

9 maja 2011 roku rozpocznie się konkurs w ramach działania 8.1 „Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej” PO IG.
9 maja 2011 roku rozpocznie się konkurs w ramach działania 8.1 „Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej” PO IG.

Klasyfikacja Środków Trwałych 2016 ze stawkami amortyzacji i powiązaniem z KŚT 201079.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Radcy Prawnego Marta Jeleń

Kancelaria Radcy Prawnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK