| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > CEIDG-1, czyli nowy formularz dla firm

CEIDG-1, czyli nowy formularz dla firm

Wraz z 1 lipca br. przedsiębiorców obejmie obowiązek rejestracji w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Ministerstwo Gospodarki opublikowało projekt wykorzystywanego w tym celu formularza CEIDG-1.

Realizacja projektu CEIDG ma doprowadzić do usprawnienia procesu rejestracji działalności gospodarczej. Umożliwi rejestrację działalności gospodarczej on-line, a dostęp do CEIDG będzie możliwy z każdego miejsca w Polsce i zagranicą, bez konieczności odwiedzania urzędu.
Realizacja projektu przyczyni się także do zwiększenia dostępności zasobów informacyjnych administracji publicznej oraz usług publicznych w formie cyfrowej dla obywateli i przedsiębiorców. Zostanie bowiem utworzona centralna informacja o przedsiębiorcach, zawierająca również informacje o udzielonych koncesjach, zezwoleniach i wpisach do rejestru działalności regulowanej. Dostęp do ww. informacji będzie możliwy za pomocą internetowej wyszukiwarki.

Ponadto obieg spraw związanych z rejestracją działalności gospodarczej odbywał się będzie elektronicznie. Dostęp do systemu CEIDG będzie możliwy poprzez platformę ePUAP.

W ramach realizacji projektu zostaną uruchomione m.in następujące usługi on-line:

1. możliwość złożenia on-line wniosku o wpis do ewidencji działalności gospodarczej, wniosku o zmianę wpisu, wniosku dotyczącego zawieszenia działalności gospodarczej oraz wniosku o wykreślenie z ewidencji;
2. informacja o zasadach rejestracji działalności gospodarczej oraz informacja dotycząca wypełniania wniosku o wpis do CEIDG;
3. wyszukiwarka przedsiębiorstw wg różnych kryteriów wyszukiwania: nazwa, numer NIP, REGON, KRS;
4. informacja o przedsiębiorcach-osobach fizycznych.

Projekt formularza CEIDG-1 (obowiązuje od 1 lipca 2011r.)

Polecamy: Czym jest CEIDG (Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej)?

Źródło: MG

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

ratalnie.com

Ratalnie.com to marka należąca do Lloyd Financial. Jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku na łatwo dostępne pożyczki gotówkowe opierające się na polskim kapitale.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »