| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > SPOCS dotrze do Polski

SPOCS dotrze do Polski

SPOCS, czyli Simple Procedures Online for Cross-border Services, to projekt zapoczątkowany przez Komisję Europejską, który ma pozytywnie wpłynąć na konkurencyjność firm działających na terenie UE.

Od maja 2011 r. przedsiębiorcy z Polski będą mieli możliwość przetestowania trzech wybranych procedur online za pośrednictwem punktów kontaktowych Niemiec, Grecji lub Włoch.

Projekt pilotażowy SPOCS (Simple Procedures Online for Cross-border Services) został rozpoczęty w maju 2009 roku przez Komisję Europejską. Ma on na celu poprawę konkurencyjności europejskich przedsiębiorstw, w szczególności z sektora MSP, poprzez umożliwienie wykorzystania interoperacyjnych procedur administracyjnych drogą elektroniczną. 

Polecamy: Jak założyć własną firmę?

Zadaniem projektu SPOCS jest budowa pojedynczych punktów kontaktowych drugiej generacji skierowanych do przedsiębiorstw na terenie Europy. 

Poprzez dostarczenie transgranicznych elektronicznych procedur administracyjnych opartych o istniejące systemy i rozwiązania krajowe umożliwione będzie dopełnienie wszelkich formalności związanych ze świadczeniem usług poza granicami kraju usługodawcy.

Źródło: eu-go.gov.pl

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kalkulatory Budowlane

Kalkulatory Budowlane to bezpłatne narzędzie przydatne dla każdego, kto rozpoczyna budowę domu, remont lub wykończenie mieszkania. Za jego pomocą w kilka minut obliczysz, jakie będą koszty Twojej inwestycji.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »