| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Rosną polsko-hiszpańskie obroty handlowe

Rosną polsko-hiszpańskie obroty handlowe

50% zwiększyły się obroty handlowe między Polską i Hiszpanią od 1 maja 2004 roku. W 2010 r. osiągnęły wartość prawie 5,8 mld euro.

Według wstępnych danych polsko-hiszpańskie obroty handlowe osiągnęły w 2010 r. wartość prawie 5,8 mld euro. Eksport wyniósł 3,2 mld euro, natomiast import 2,6 mld euro.

Dominującymi towarami w polskim eksporcie do Hiszpanii są wyroby przemysłu samochodowego, komponenty, silniki samochodowe, elektronika oraz produkty pochodzenie zwierzęcego. Do Polski sprowadzamy m.in. pojazdy, samoloty, części i komponenty, maszyny, urządzenia mechaniczne i sprzęt elektryczny.

W opinii wiceszefa rządu Hiszpania jest ważnym partnerem handlowym i inwestycyjnym Polski. – Wartość hiszpańskich inwestycji w naszym kraju przekroczyła już 4 mld euro – powiedział. - Hiszpańskie firmy uczestniczą m.in. w budowie projektów infrastrukturalnych i przemysłowych związanych z organizacją w naszym kraju EURO 2012. Zachęcamy ich do podejmowania kolejnych projektów w Polsce – podkreślił wicepremier Pawlak.

Polecamy: Jakie są 4 najbardziej uciążliwe obowiązki dla firm?

Zdaniem prezesa Polsko-Hiszpańskiej Izby Gospodarczej Stefana Bekir Assanowicza na dobre polsko-hiszpańskie relacje biznesowe wpływa m.in. funkcjonowanie obu krajów w ramach jednolitego rynku UE. – Warto wspomnieć, że od momentu wstąpienia Polski do Unii Europejskiej obroty handlowe Polski i Hiszpanii wzrosły prawie o 50 proc. – powiedział.

Źródło: MG

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Green Drive

To kampania społeczna realizowana przez Fundację Trans.org (www.trans.org). Głównym celem akcji jest pokazanie firmom transportowym w Europie najlepszych sposobów na zmniejszenie wydatków na paliwo.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »