| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Firmy informatyczne muszą być konkurencyjne

Firmy informatyczne muszą być konkurencyjne

Perspektywy polskiej branży informatycznej oraz wpływ Internetu na rozwój gospodarczy Europy to główne tematy dyskusji w ramach XVIII Forum Gospodarczego. Spotkania odbyły się 3 – 4 lutego 2011 r. w Toruniu.

Wiceminister Dariusz Bogdan zwrócił uwagę na potrzebę intensywnej promocji branży informatycznej na rynku międzynarodowym. – Dążymy do tego, aby informatyka stała się polską specjalnością. W tym roku planujemy przeprowadzić kilka międzynarodowych konferencji promujących nasz sektor ICT (technologie informacyjno-komunikacyjne) oraz handel elektroniczny - zaznaczył. – Chcemy również wyeksponować osiągnięcia rodzimych programistów na prestiżowych światowych konkursach, takich jak Imagine Cup, czy Microsoft 2011 – dodał.

Zdaniem wiceministra Bogdana polska branża informatyczna może zwiększyć swoją konkurencyjność w Europie m.in. poprzez wzrost udziału sektora ICT w rozwoju gospodarczym kraju. - Chcemy, aby gospodarka elektroniczna stanowiła w przeciągu 3 lat ok. 4 proc. PKB, a w perspektywie 7-8 lat ponad 15 proc. Dlatego Ministerstwo Gospodarki popiera innowacyjne przedsięwzięcia firm i wspieram je finansowo poprzez środki UE – powiedział.

Polecamy: Bezpieczeństwo w Internecie - poradnik dla przedsiębiorcy

Podczas Forum wiceszef MG wziął także udział w panelu poświęconemu polskiemu przemysłowi obronnemu. Podkreślił, że perspektywy rozwoju tej branży zależą m.in. od umiejętności elastycznego reagowania na zmiany na rynku i atrakcyjnej oferty polskiego przemysłu. – Niezbędna jest poprawa konkurencyjności tego sektora poprzez wdrażanie nowych technologii, rozszerzanie oferty produktowej i zwiększanie zatrudnienia – zauważył. - Istotny jest także rozwój współpracy z partnerami zagranicznymi, stwarzający nowe możliwości w zakresie produkcji i zbytu wyrobów obronnych – dodał.

Forum Gospodarcze w Toruniu jest miejscem dialogu o kształcie polskiej gospodarki w zglobalizowanym świecie.

Źródło: MG

reklama

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Polska branża informatyczna może zwiększyć swoją konkurencyjność w Europie.
Polska branża informatyczna może zwiększyć swoją konkurencyjność w Europie.

CIT 2018. Komentarz (książka)299.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Monika Błońska

Radca prawny w Departamencie Doradztwa Podatkowego i Prawnego w Kancelarii Prawno-Podatkowej Mariański Group. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Ukończyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi i uzyskała tytuł zawodowy radcy prawnego. Specjalizuje się w prawie spółek, pracy, medycznym i farmaceutycznym. Posiada bogate doświadczenie w kompleksowej obsłudze podmiotów indywidualnych oraz instytucjonalnych, m.in. w doradztwie w bieżącej działalności oraz w szczególnych przedsięwzięciach, w tworzeniu i rejestracji spółek prawa handlowego, oddziałów, przedstawicielstw oraz w pozyskiwaniu zezwoleń i dokonywaniu wymaganych zgłoszeń w organach administracji publicznej. Doradza w zakresie wyboru najkorzystniejszej formy prawnej prowadzonej działalności. Specjalizuje się również w szeroko pojętej windykacji poprzez dochodzenie roszczeń finansowych od przedsiębiorców oraz osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Odpowiada za bieżącą obsługę przedsiębiorców i wspieranie ich w kontaktach z kontrahentami.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK