| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > MG i KSU wspierają prowadzenie działalności

MG i KSU wspierają prowadzenie działalności

Ministerstwo Gospodarki chce utworzyć we współpracy z Krajowym Systemem Usług wieloletni program wspierający przedsiębiorców w prowadzeniu działalności gospodarczej - wynika z zapowiedzi wiceministra gospodarki Dariusza Bogdana złożonych podczas konsultacji nt. „Kierunków Rozwoju Krajowego Systemu Usług”. Spotkanie odbyło się 18 stycznia 2011 r. w Warszawie.

- Chcemy stworzyć wieloletni program wspierający przedsiębiorców w prowadzeniu działalności gospodarczej. Mamy nadzieję, że naszym partnerem będą w tym zakresie ośrodki Krajowego Systemu Usług w całym kraju – powiedział wiceminister podczas spotkania. Podkreślił również, że sektor małych i średnich przedsiębiorstwo zarówno w Polsce, jak i w UE rozwija się bardzo dynamicznie i ma duży wpływ na kształtowanie PKB. – Znaczenie tego sektora dla gospodarki powoduje, iż nie możemy zapominać o różnych formach wsparcia, które będą podnosić jego konkurencyjność – powiedział.

Zdaniem wiceministra ważną rolę w tym zakresie pełnią Punkty Konsultacyjne KSU, które oferują szeroka gamę usług w zakresie przedsiębiorczości. – Za ich pośrednictwem chcielibyśmy przekazywać ważne informacje nt. zakładania i prowadzenia firmy. Dlatego proponujemy stworzenie wspólnej platformy koordynacji świadczonych usług i komunikacji z organami administracji publicznej - dodał wiceminister Bogdan.

Polecamy: Jak założyć własną firmę?

Prezes PARP Bożena Lublińska-Kasprzak przypomniała, że na terenie całego kraju w 206 ośrodkach Krajowego Systemu Usług pracuje ponad 2200 konsultantów. – Wspierają oni przyszłych przedsiębiorców i opiekują się firmami, które już zadebiutowały na rynku. Współpraca z resortem gospodarki pozwoli wzbogacić ich ofertę doradczą, tak aby przedsiębiorca mógł otrzymać pomoc na każdym etapie swojej działalności – podkreśliła.

Krajowy System Usług (KSU) jest to sieć instytucji świadczących usługi dla przedsiębiorców i osób rozpoczynających działalność gospodarczą. Punkty Kontaktowe KSU działają we wszystkich województwach, na terenie całego kraju. W skład 110 punktów konsultacyjnych (PK) wchodzą również Regionalne i Branżowe Izby Gospodarcze oraz Organizacje Otoczenia Biznesu.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele ministerstwa gospodarki Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz ośrodków Krajowego Systemu Usług.

Źródło: MG

reklama

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Resort gospodarki chce utworzyć we współpracy z KSU program wspierający przedsiębiorców.
Resort gospodarki chce utworzyć we współpracy z KSU program wspierający przedsiębiorców.

CIT 2018. Komentarz (książka)299.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Jerzy Różyk

ekspert ds. oceny ryzyka w transporcie, prawa przewozowego i ubezpieczeń transportowych CDS Kancelaria Brokerska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK