| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > MSP potrzebuje nowych narzędzi informatycznych

MSP potrzebuje nowych narzędzi informatycznych

Małe i średnie przedsiębiorstwa potrzebują do rozwoju nowoczesnych narzędzi informatycznych. „Świadomość cyfrowa” sektora MSP to główne tematy konferencji poświęconej Systemowi Zarządzania Obiegiem Korespondencji (SZOK). Spotkanie odbyło się w Ministerstw Gospodarki 10 stycznia 2011.

Rozwój MSP ma ogromne znaczenie dla polskiej gospodarki. - Mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa to 99 proc. wszystkich firm zarejestrowanych w Polsce, które wypracowują prawie 60 proc. Produktu Krajowego Brutto – zauważył wiceminister Dariusz Bogdan.

Wiceminister Bogdan przypomniał ponadto, że MG prowadzi szereg działań wspierających wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań w sektorze MŚP. - Istotne jest uświadomienie przedsiębiorcom jakie korzyści wynikają ze stosowania nowoczesnych metod zarządzania i wykorzystania dostępnych narzędzi informatycznych – zaznaczył. Jego zdaniem System Zarządzania Obiegiem Korespondencji (SZOK) jest jednym z nich i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom MŚP.

Polecamy: Jak założyć w Warszawie firmę przez internet?

SZOK bazuje na najnowocześniejszym modelu biznesowym wykorzystującym internet czyli tzw. e-usługi. Łączy w sobie wiedzę o zarządzaniu w postaci gotowych do wykorzystania modeli wraz z materiałem szkoleniowym i usługą internetową. Celem projektu jest udostępnienie małym i średnim firmom narzędzi, które do tej pory były dedykowane jedynie dużym i bogatym przedsiębiorstwom. Przyczynia się tym samym do podnoszenia innowacyjności mikro- i małych przedsiębiorstw, którym zagraża tzw. biznesowe wykluczenie cyfrowe.

Źródło: MG

reklama

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) potrzebują do rozwoju nowoczesnych narzędzi informatycznych.
Małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) potrzebują do rozwoju nowoczesnych narzędzi informatycznych.

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz54.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Zbigniew Tankielun

Detektyw

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »