| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Państwo dofinansuje wyjazd na CeBIT 2011

Państwo dofinansuje wyjazd na CeBIT 2011

Przedsiębiorcy wybierający się na targi CeBIT 2011 mają szansę skorzystać z dofinansowania udziału w tej imprezie. Obejmie ono nie tylko koszty wynajmu i zabudowy powierzchni wystawienniczej, ale również konferencji i pokazów.

– Chcemy, by informatyka stała się polską specjalnością, a Targi CeBIT 2011 w Hannowerze są doskonałą okazją do realizacji tej idei – powiedział wiceminister gospodarki Dariusz Bogdan podczas spotkania z przedstawicielami regionów, firm, targów CeBIT na Polskę, Krajowej Izby Gospodarczej i Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Rozmowy odbyły się 17 grudnia 2010 r. w Ministerstwie Gospodarki.

Przedsiębiorcy zainteresowani targami CeBIT 2011 mogą ubiegać się o dofinansowanie udziału w tej imprezie. – Należy do 31 grudnia 2010 r. złożyć w MG odpowiedni wniosek. Dotacje udzielane jest w ramach poddziałania 6.5.2. PO IG – wyjaśnił.

Polecamy: Jakie obowiązki wiążą się z prowadzeniem firmy w domu

Firmy mogą liczyć na wsparcie w wysokości 25 tys. zł na m.in. wynajem i zabudowę powierzchni wystawienniczej, wynajem sal konferencyjnych, obsługę techniczną, a także organizację seminariów, konferencji i pokazów – podkreślił wiceszef resortu gospodarki. Dodał, że MG zarezerwowało ponad 500 m2 powierzchni wystawienniczej.

Zachęcił również władze wszystkich polskich województw do aktywniejszej promocji na CeBIT 2011. – Może mieć to bowiem bezpośredni wpływ na zwiększenie szans Polski na partnerstwo strategiczne w targach w 2012 r. – zauważył wiceminister Dariusz Bogdan. W tym roku krajem partnerskim jest Hiszpania. Coroczne targi CeBIT w Hanowerze to jedno z najważniejszych wydarzeń tego typu w branży ICT.

Źródło: MG

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna "Świeca i Wspólnicy"

Kancelaria Prawna „Świeca i Wspólnicy” Sp. k. jest podmiotem intensywnie rozwijającym się na polskim oraz międzynarodowym rynku usług prawnych. Wyróżnia się przede wszystkim postępowym działaniem, które ma na celu zapewnienie kompleksowego wsparcia prawnego oraz biznesowego zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »