| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Sektor chemiczny źródłem innowacji

Sektor chemiczny źródłem innowacji


Bazą surowcową do produkcji innowacyjnych wyrobów w innych gałęziach przemysłu może być współczesny przemysł chemiczny - wyjaśniła wiceminister gospodarki Grażyna Henclewska na konferencji „Jak przełamywać bariery w rozwoju przedsiębiorstw branży chemicznej, farmaceutycznej, kosmetycznej i szklarskiej”. Spotkanie odbyło się 29 listopada 2010 r. w Warszawie.

- Innowacje modernizujące przemysł i wprowadzające modele biznesowe ukierunkowane na zrównoważony rozwój są siłą napędową funkcjonowania przedsiębiorstw - powiedziała wiceminister.

Wiceminister Henclewska podkreśliła, że podstawą rozwoju przemysłu powinny być innowacje oraz budowanie silnych powiązań międzysektorowych. – Rozwiązania, które powstaną przy współpracy ośrodków badawczych z przedsiębiorcami mogą znaleźć zastosowanie w wielu sektorach przemysłu – podkreśliła.

Polecamy: Czym jest wynajem średnioterminowy

Wiceszefowa resortu gospodarki wyjaśniła, że bazą surowcową do produkcji innowacyjnych wyrobów w innych gałęziach przemysłu może być współczesny przemysł chemiczny. - Zastosowanie chemikaliów w gospodarce dynamicznie rośnie, w szczególności w takich sektorach jak motoryzacja, elektronika czy budownictwo – poinformowała. - Obserwujemy wzrost popytu na tworzywa sztuczne, kauczuki, farby i lakiery, a w konsekwencji na podstawowe surowce petrochemiczne – dodała.

W opinii wiceminister Henclewskiej wymiana doświadczeń i wiedzy w zakresie innowacji może wpłynąć na poprawę pozycji rynkowej polskich firm przemysłowych zarówno w kraju, jak i za granicą. - Podniesienie poziomu innowacyjności we wszystkich obszarach funkcjonowania przedsiębiorstw jest nieodzownym warunkiem konkurencyjności na rynku – zaznaczyła.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Impel Facility Services spółka z o.o.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK