| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Będzie łatwiejszy dostęp do kredytów technologicznych?

Będzie łatwiejszy dostęp do kredytów technologicznych?

Rząd przyjął przygotowany przez resort gospodarki projekt nowelizacji ustawy o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej. Ministerstwo zapowiada uproszczony dostępu do kredytu technologicznego. 

Znowelizowana ustawa dostosuje krajowe przepisy przyznawania kredytu technologicznego do unijnych zasad udzielania pomocy publicznej. Nowe regulacje ułatwią przedsiębiorcom korzystanie z tego źródła finansowania. Będą oni spłacać kredyt technologiczny niezależnie od wielkości sprzedaży towarów lub usług powstałych w wyniku inwestycji.

Przyjęte przez rząd przepisy umożliwiają także obliczanie premii technologicznej dla firmy od wszystkich wydatków poniesionych na realizację inwestycji, nie jak dotąd wyłącznie od wydatków sfinansowanych z kredytu technologicznego. Zmiana ta pozwoli przedsiębiorcom na uzyskanie refinansowania kosztów inwestycji do 70 proc. jej wartości, a nie jak dotychczas do 70 proc. wartości kredytu. W praktyce oznacza to większą premię technologiczną.

Polecamy: Jak założyć spółkę z o.o.

Zgodnie z nowym prawem, przedsiębiorca, aby otrzymać taką premię, nie będzie musiał dostarczyć bankowi faktur potwierdzających sprzedaż towarów i usług. Wielkość premii technologicznej nie będzie zatem zależeć od wielkości sprzedaży. Pozostanie ona natomiast uzależniona od obowiązujących przepisów dotyczących udzielania pomocy publicznej oraz limitu kwotowego wynoszącego 1 mln euro.

Źródło: MG

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Dawid Tomaszewski

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK