| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Antykryzysowe działania pomogły naszej gospodarce

Antykryzysowe działania pomogły naszej gospodarce

Podejmowanie przez poszczególne państwa działań antykryzysowych miało wpływ na Polską gospodarkę - wynika z raportu dotyczącego działań antykryzysowych na świecie przygotowanego przez Ministerstwo Gospodarki.

Dokonując oceny działań antykryzysowych w poszczególnych krajach, autorzy opracowania uwzględnili zróżnicowanie wielkości gospodarek światowych oraz stopnia, w jakim zostały one dotknięte kryzysem. Pod uwagę wzięte zostały także różnorodne instrumenty polityki antykryzysowej, przyjęte w poszczególnych państwach ze względu na ich uwarunkowania makroekonomiczne czy geopolityczne.

Analiza sytuacji międzynarodowej zawarta w Informacji, wykazała m.in., że w niektórych krajach w wyniku kryzysu zmieniono priorytety w zakresie polityki gospodarczej. Przykładem takiego działania są Chiny, gdzie pobudzono konsumpcję wewnętrzną. Ważnym sposobem ochrony niektórych rynków, np. rosyjskiego było także zastosowanie środków taryfowych i parataryfowych.

Polecamy: Jak założyć spółkę z o.o.

Jednym z istotnych instrumentów polityki antykryzysowej stało się także stymulowanie rozwoju eksportu. Takie działania podjęto m.in. w USA. Z kolei kraje rozwijające się, które nie mogły sobie pozwolić na finansowanie antykryzysowych programów wsparcia, rekompensowały to zwiększoną aktywnością w zakresie promocji eksportu.

Informacja dotycząca rezultatów działań antykryzysowych podejmowanych w wybranych państwach świata oraz ich wpływu na dynamikę sektorów gospodarki i perspektywy współpracy z Polska.

Raport dostępny jest na stronie resortu: raport

Źródło: MG

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Ostrowski

Analityk rynku produktów bankowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK