| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Startują Centra Obsługi Inwestorów i Eksporterów

Startują Centra Obsługi Inwestorów i Eksporterów

Zainaugurowana została działalność jednego z pierwszych Centrów Obsługi Inwestora i Eksportera. Punkty te mają za zadanie wspomagać przedsiębiorców prowadzących działalność opierającą się na współpracy z podmiotami zagranicznymi. Spotkanie zatytułowane "Biznes bez granic" odbyło się 15 listopada 2010 r. na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

- Inicjatywa tworzenia COIE powstała dzięki realizacji przez Ministerstwo Gospodarki nowych programów wspierających przedsiębiorstwa w ich ekspansji na rynki zagraniczne – podkreślił wiceminister Baniak. - Projekt zakłada budowę sieci punktów informacyjnych, po jednym w każdym województwie, które będą funkcjonować w ramach jednolitych standardów usługowych – dodał.

Wiceszef resortu gospodarki przybliżył ponadto podstawowe cele programu, który określa funkcjonowanie centrów na poziomie regionów. Wśród głównych funkcjonalności systemu wymienił usługę pro-eksport, z informacjami nt. rynków zagranicznych, oraz wymiany handlowej i inwestycyjnej. - Program obejmuje również wsparcie informacyjne skierowane do potencjalnych inwestorów zagranicznych, zwane usługą „pro-biz” – poinformował.

Polecam: Jak założyć spółkę z o.o. - strona praktyczna

Wspólny samorządowo-rządowy system COIE będzie na bieżąco identyfikował potrzeby firm oraz skuteczniej i efektywniej eliminował bariery w dostępie przedsiębiorców do informacji. Ma ponadto udrożnić przepływ informacji między przedsiębiorcami, samorządem województwa a MG i umożliwić ich realny wpływ na realizację polityki współpracy gospodarczej z zagranicą.

Źródło: MG

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Chałas i Wspólnicy

Kancelaria Prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK