| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Startują Centra Obsługi Inwestorów i Eksporterów

Startują Centra Obsługi Inwestorów i Eksporterów

Zainaugurowana została działalność jednego z pierwszych Centrów Obsługi Inwestora i Eksportera. Punkty te mają za zadanie wspomagać przedsiębiorców prowadzących działalność opierającą się na współpracy z podmiotami zagranicznymi. Spotkanie zatytułowane "Biznes bez granic" odbyło się 15 listopada 2010 r. na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

- Inicjatywa tworzenia COIE powstała dzięki realizacji przez Ministerstwo Gospodarki nowych programów wspierających przedsiębiorstwa w ich ekspansji na rynki zagraniczne – podkreślił wiceminister Baniak. - Projekt zakłada budowę sieci punktów informacyjnych, po jednym w każdym województwie, które będą funkcjonować w ramach jednolitych standardów usługowych – dodał.

Wiceszef resortu gospodarki przybliżył ponadto podstawowe cele programu, który określa funkcjonowanie centrów na poziomie regionów. Wśród głównych funkcjonalności systemu wymienił usługę pro-eksport, z informacjami nt. rynków zagranicznych, oraz wymiany handlowej i inwestycyjnej. - Program obejmuje również wsparcie informacyjne skierowane do potencjalnych inwestorów zagranicznych, zwane usługą „pro-biz” – poinformował.

Polecam: Jak założyć spółkę z o.o. - strona praktyczna

Wspólny samorządowo-rządowy system COIE będzie na bieżąco identyfikował potrzeby firm oraz skuteczniej i efektywniej eliminował bariery w dostępie przedsiębiorców do informacji. Ma ponadto udrożnić przepływ informacji między przedsiębiorcami, samorządem województwa a MG i umożliwić ich realny wpływ na realizację polityki współpracy gospodarczej z zagranicą.

Źródło: MG

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Olimpia Bronowicka

Rzecznik prasowy Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »