| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Arbitraż inwestycyjny zyskuje na popularności

Arbitraż inwestycyjny zyskuje na popularności

Arbitraż inwestycyjny staje się coraz popularniejszą formą rozstrzygania sporów między państwem, a inwestorem. Specyfika tego postępowania była przedmiotem konferencji zorganizowanej przez Sąd Arbitrażowy przy PKPP Lewiatan.

Na potrzebę bliższego zajęcia się problematyką arbitrażu w sporach inwestycyjnych wskazuje współprzewodniczący Konferencji i Prezes Sądu Arbitrażowego przy PKPP Lewiatan, prof. Andrzej Szumański: "Potrzeba ta wynika m.in. z podjęcia prac przez UNCITRAL (Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Międzynarodowego Prawa Handlowego) nad zaleceniami bądź załącznikiem do Regulaminu Arbitrażowego UNCITRAL 2010, które mają unormować specyfikę międzynarodowego arbitrażu inwestycyjnego, a więc sporu z powództwa inwestora przeciwko państwu prowadzącemu inwestycje".

Prezes Prokuratorii Generalnej, dr Marcin Dziurda , dodaje: „Wejście w życie Traktatu Lizbońskiego, zwiększającego kompetencje instytucji unijnych w obszarze inwestycji zagranicznych, a także rozpoczęte w ramach ONZ prace nad zmianami Regulaminu Arbitrażowego UNCITRAL powodują, że nieuniknione wydają się poważne zmiany w praktyce międzynarodowego arbitrażu inwestycyjnego. W trakcie konferencji „Międzynarodowy arbitraż inwestycyjny - potrzeba zmian regulacji prawnych" dyskutowali na ten temat najwybitniejsi przedstawiciele polskiego środowiska arbitrażowego, a także pracownicy instytucji rządowych".

Polecamy: Jak założyć własną firmę

Konferencja, która już świadczy o dużym zainteresowaniu przedmiotem wśród Polaków, z pewnością przyczyni się do dalszego rozwoju tej sytuacji. Jest to konieczne, gdyż wciąż daleko nam do takich krajów jak Niemcy czy Francja, a spory z udziałem państwa i inwestora są niestety pewne również w przyszłości.

Źródło: PKPP Lewiatan

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

INDOS SA

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK